Apple

Apple Garantisini Öğrenme 

Apple garantisini öğrenme hizmetiyle de kullanıcıları için seçilme sebeplerinden biri. Dünya şirketlerinden Apple, piyasaya sürdüğü çeşitli cihazlarla müşteri memnuniyet odaklı bir şirket. iPhone, iPad, AirPods gibi kendine has özellikleriyle öne çıkan ürünleri pek çok kişi tarafından kullanılmaktadır.

Tüm ürünlerde olduğu gibi bu cihazlarda da garanti süresi kullanıcılar için büyük önem taşır. Apple tüketiciyi korumaya yönelik hakların yanı sıra ürünlerine kendi isteğiyle 2 yıl gibi süreyle garanti verir. Sınırlı garanti de denen bu garantide ürünlerdeki işçilik ve malzeme hatasından kaynaklı arızalardan üretici mükelleftir.

servis garanti sorgulama destekapple

Garanti Kapsamını Denetle

Apple Garanti Süresini Öğrenme

Telefon, tablet, kulaklık gibi ürünleriniz Apple garantisini öğrenme işlemi için Apple’ın remi web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Burada “Servis Destek Kapsamınız Kontrol edin” , “Seri numaranızı girin”, “Onarım ve servis kapsamı”  komutlarına uyarak cihazınızın garanti süresini öğrenebilirsiniz.

Apple garanti öğrenme işlemi sırasında cihazınızın seri no su nu bilmeniz gerekmektedir. Aksi halde işlemi gerçekleştiremezsin. Seri no yu cihazınıza göre orijinal kutusundan ya da arka kapak kısmından öğrenebilirsiniz.

Telefon Garanti Süresi Öğrenme Apple

Cihazınızla ilgili oluşabilecek olası sorunlar için garanti süresinin bilinmesi gereklidir. Apple garantisini öğrenme özellikle ikinci el kullanıcıları tarafından merek edilmektedir. Cihazınızın garanti süresini öğrenmek için Apple resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Web sitesine gireceğiniz cihaz bilgileriyle garanti süresini kolayca öğrenebileceğiniz gibi cihazınızdan da öğrenebilirsiniz. 2020 yılında gelen yeni sürümle birlikte iPhone’lar da artık ayarlar kısmında garanti süresi görünmektedir. Bunun için Ayarlar> Genel > Hakkında > Seri No bölümlerine girerek garanti süresini öğrenebilirsiniz.

apple servis garanti sorgulama destekapple

Garanti Kapsamını Denetle

Apple Garanti Öğrenme

iPhone ve iPad’larda Apple garanti öğrenme işlemlerinden biri de cihazınızın ayarlar kısmından bakmaktır. Bunun için Ayarlar uygulamasına girip Genel bölümüne oradan da Hakkında kısmına girmelisiniz. Hakkında kısmında Seri No bölümüne cihazınızın Seri No yu girerek garanti süresini öğrenebilirsiniz.

Web sitesinde ve cihazınızın ayarlar kısmında yeterli bilgi bulamadığınız takdire müşteri hizmetleri ile görüşerek ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Böylece üretici hatalı sorunlarda cihazınızı ek bir ücret ödemeden onarım işlemine gönderebilirsiniz. Aynı zamanda Apple garantisini öğrenme size cihazınızın yanında aksesuarlar (Apple ürünleri) ile ilgilide garanti sunmaktadır.

Apple garantideki Telefon Durumunu Öğrenme

Apple garantisini öğrenme işlemini gerçekleştirip bayisini gönderdiğiniz cihaz öncelikle garanti kapsamın da olma durumu değerlendirilir. Garanti durumunda değerlendirilen cihazlar en geç 11 günde ücretsiz olarak teslim edilir.

Bu süre içerisinde ücretsiz olarak benzeri yeni veya yenilenmiş parçalar bozuk kısımla değiştirilebilir. Veya kullanıcıdan ek ücret talep etmeden benzeri yeni veya yenilenmiş cihaz arızalı cihazınız ile değiştirilebilir. Ya da üretici alıcının cihaz ücretini iade edebilir.

İki yıl garanti süreci içerinde gerçekleşen bu olaylarda kullanıcılar değişim süreci ile ilgili bilgilendirilir. Garanti süresi bitmiş ürünler için ise parça değişimi veya ürün değişimi için ek ücret talep edilir.

Garanti Kapsamını Denetle

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...