Apple

Analistler Rekor Kıran Apple 2022 Çeyrek Raporunu Öngörüyor

Yarın gece (burada Birleşik Krallık’ta veya yarın öğleden sonra ABD’de), Apple en son üç aylık raporunu sunacak. Bu sefer, 2021 takvim yılının son üç ayını kapsayan 2022 yılının ilk çeyreğinde şirketin donanım, yazılım ve hizmetlerinin satışlarının nasıl olduğunu öğreneceğiz.

Reuters haber ajansına göre analistler, pandeminin devam eden olumsuz etkilerine ve çip sıkıntısına rağmen Apple’ın neredeyse 46 yıllık tarihindeki en güçlü raporu sunmasını bekliyor. Bu faktörlerin şirketi şu ana kadar yavaşlattığı görülmedi – üç ay önce dördüncü çeyrek raporunda rekor kırdı – ancak gecikmelerin ve kıtlıkların Noel döneminde sert bir şekilde ısıracağına dair bir korku vardı.

Ancak Apple, lojistik zorluklarla başa çıkmış gibi görünüyor. Wall Street analistleri, bir önceki yılın aynı dönemindeki 111,4 milyar dolara kıyasla, 2022’nin ilk çeyreğinde gelirin 118,7 milyar dolara (kabaca 88 milyar sterlin) ulaşmasını bekliyor – ki bu da kendisi rekor kıran bir performanstı ve 2020’nin ilk çeyreğine göre %21 arttı.

Tahmin esas olarak iPhone 13’e olan beklenmedik şekilde yüksek talepten kaynaklanıyor, ancak Noel alışveriş sezonunda diğer ürünlerin tahminlerden daha iyi satıldığına dair işaretler de var.

Şirket ayrıca kendi iç pazarının dışında da iyi durumda.

Canalys’den analist Nicole Peng, “Apple’ın 2008’de piyasaya girmesinden bu yana Apple’ın Çin’deki en yüksek pazar payına ulaşmasını bekliyoruz” dedi.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme (DeepL kullanılarak) ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/analysts-optimistic-apple-quarterly-report-3812768/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...