Yazılım

Açıklandı: 2021’in En Popüler Emojisi


screenshot

Dijital çağda bin kelimeye bedel olan resimlerden ziyade emojilerdir. Düşük kaliteli bir gönderiye yanıt verirken heyecan, hangi kelimeler senin aşağılamanı ölümsüzden daha iyi özetleyebilir 😂?

Hepimiz belirli emojilerin popüler olduğunu biliyoruz, ancak hangileri en sık yayınlanan sembollerin ilk 100’ünü oluşturur? Şaşırmış olabilirsiniz.

Unicode Konsorsiyumu, 2021’de en sık kullanılan emoji sembolleri üzerine bir araştırma yaptı. İlk bakışta, ilk 10’un görünümü güven verici bir şekilde olumlu:

  1. 😂
  2. ❤️
  3. 🤣
  4. 👍
  5. 😭
  6. 🙏
  7. 😘
  8. 🥰
  9. 😍
  10. 😊

Kahkaha, aşk, gülümsemeler, öpücükler ve kalpler: Emojilerin ana kullanımının ruh halini hafifletmek ve sevdiklerinize destek göstermek olduğu düşünülürse, bu mantıklı. Yukarıda değinildiği gibi, özellikle 😂 ve 🤣’nin sosyal medya tartışmalarında daha az olumlu bir şekilde ortaya çıkma eğiliminde olduğunu ve “Fikriniz o kadar saçma ki, kelimenin tam anlamıyla sarsıldım” çizgisinde bir şeyler aktarmaya hizmet ettiğini belirtmekte fayda var. kahkaha ile.”

İşte biraz daha şaşırtıcı bir bulgu: Gezginler ve spor tutkunları tarafından yaygın olarak kullanılmasını beklediğiniz bayraklar, en az popüler emoji kategorisidir (mevcut sembollerde en fazla sayıda olmasına rağmen) ve ülke bayrakları en az popüler alt kategoridir. -kategori.

Unicode Emoji Alt Komitesi Başkanı Jennifer Daniel, “Bu veriler, bayraklar gibi daha az belirli kavramı ve duş başlıkları gibi daha az tek kullanımlık nesneleri kodlamak için güçlü bir sinyaldir” diyor.

Konsorsiyum ayrıca, her birinin en popülerini bulmak için ayrı kategorilere ayrıldı. Taç (👑) bu sene en popüler giyim emojisi oldu; roket gemisi (🚀) nakliye-hava kategorisine öncülük etti; kelebek (🦋) en sık yayınlanan hayvandı ve biraz tuhaf bir şekilde, çember (🤸) insan sporunun zirvesiydi. Bu bir spor mu?

3.663 emoji sizin için yeterli değilse, daha fazla sembolün yolda olduğunu bilmek sizi memnun edecektir. Unicode karakter standardının başka bir yeni sürümü yakında geliyor.

Ve çoğumuzdan daha az emojiye meraklıysanız, iPhone’da emojiyi nasıl kapatacağınız aşağıda açıklanmıştır.

[Note that the successful appearance of emoji in this article is to an extent dependent on the software you are running. If you see a plain square where there should be an emoji, it’s possible that you are running an OS, or an app version, that doesn’t support it. We apologise if that is the case.]

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/most-popular-emoji-3811491/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...