Yazılım

HomePod, Kayıpsız Ses Desteği Aldı (Yine)


screenshot

Apple, Mayıs ayında Apple Music’te daha yüksek kaliteli bir katman olan Lossless Audio’yu duyurduğunda, özelliğin şirketin kendi HomePod hoparlörleri tarafından desteklenmediğini öğrendiğimizde şaşırmıştık. Apple daha sonra bu eksikliğin gelecekteki bir yazılım güncellemesinde düzeltileceğini söyledi.

Tabii ki, Kayıpsız Ses desteği, HomePod ve HomePod mini akıllı hoparlörler için en son tam sürüm yazılım güncellemesi olan HomePod OS 15’in üçüncü beta sürümünde ortaya çıktı. Ancak daha sonraki bazı betalarda ve yine işletim sistemi resmi olarak halka açıldığında, özellik için destek ortadan kalkmıştı.

O halde tekrar deneyelim. HomePod OS 15.1’in ilk beta sürümü şimdi piyasaya sürüldü ve 9to5Mac’e göre, nokta güncellemesinin büyük çekilişi Dolby Atmos ve Spatial Audio ile birlikte Lossless Audio desteğini geri getirdi.

Çok heyecanlanmadan önce, Apple’ın yalnızca seçili geliştiricilerin HomePod OS’nin beta sürümlerini test etmesine izin verdiğini belirtmekte fayda var: özellikleri lansmandan önce denemek için özel bir davetiye gerekiyor. Ancak bu beta etkinliği, kullanıma sunulduğunda HomePod OS 15.1’in genel sürümündeki bu gelişmiş ses özellikleri için henüz destek alabileceğimize dair bir ipucudur – Apple’ın fikrini bir daha değiştirmediğini varsayarsak.

En iyi HomePod fırsatlarına yönelik kılavuzumuzla Apple’ın hoparlörlerinde bir pazarlık bulun.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/homepod-lossless-audio-3808770/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...