Yazılım

Apple, Harici Ödemeler İçin App Store Ücretini Yalnız %3 Düşürdü


screenshot

Apple, firmanın ülkenin rekabet otoritesi tarafınca milyonlarca para cezasına çarptırılmasının arkasından Hollanda’daki flört uygulamaları için güncellenmiş kurallar oluşturmak için acil etti. Sadece harici ödeme sistemlerini kullanan uygulamalar için sunulan minik tavizler, geliştiriciler tarafınca eleştirildi ve bunlardan biri “tek bir uygulamanın onları bu mevzuda ele almasına şaşıracağını” iddia etti.

Bir değişim, Apple’ın uygulama içi işlemler için almış olduğu komisyonu ele alıyor, 9to5Mac yazıyor. Apple’ın kendi ödeme çözümü yerine alternatif bir ödeme çözümü kullanan geliştiricilerden gene komisyon alınacaktır – sadece bu, düzgüsel %30’dan %27’ye düşürülmüştür.

Apple (birazcık) daha düşük rakamı “ödeme işleme ve ilgili faaliyetlerle ilgili kıymeti hariç tutan indirimli bir oran” olarak adlandırıyor ve tüm vergileri kapsadığını belirtiyor. Sistemi benimsemeyi seçen geliştiriciler, kendi uygulama içi satın alma sistemlerinden elde ettikleri geliri Apple’a kendileri bildirmek zorunda duracak ve arkasından komisyon için faturalandırılacaktır.

Geliştiriciler, azalmayı küçümsediler. marco silah “Görkemli, komik güldürü” söylediği şey onu eğlendirirken, Steve Troughton-Smith hareketi “Kesinlikle aşağılık” olarak adlandırdı.

Apple’ın Tüketiciler ve Piyasalar Kurumu’nun Noel Arifesi emrine verdiği ilk cevap, yetkili makam tarafınca onaylanmadı. Netice olarak, şirkete, uygunluğa kadar her hafta 5 milyon € (kabaca 4,2 milyon £) para cezası ödemesi emredildi.

Bu yazı ilk olarak Macworld İsveç’te gösterildi. David Price tarafınca çeviri (DeepL kullanılarak) ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/reduced-app-store-fee-3813124/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...