mac

Yeni MacBook Profesyonelleri ‘Bu Ay Piyasaya Sürülüyor’

Bloomberg Apple uzmanı Mark Gurman’ın yeni bir raporuna göre Apple, önceki söylentilere paralel olarak bu ay yeni MacBook Pro modellerini piyasaya sürecek.

Power On haber bülteninde yazan Gurman, yeni MacBook Pro’nun Apple’ın Eylül etkinliğinde yer almamasına rağmen, “önümüzdeki haftalarda piyasaya sürülmesi gerektiğini söylüyor. Apple, büyük yeni Mac tanıtımlarını genellikle Ekim ayında yapıyor. Bu yüzden bizi izlemeye devam edin. “

Yeni modellerin ekran boyutlarının sırasıyla 14 inç ve 16 inç olduğu söyleniyor, yeni 14 inç’in kasası mevcut 13 inç’ten daha büyük değil. Başka bir deyişle, Apple çerçeveleri azalttı ve ekran artık birçok kullanıcının istediği bir şey olan neredeyse sonuna kadar gidiyor.

Yeni modellerin, M1 çipinin daha fazla işlemci ve grafik çekirdeğine sahip daha güçlü bir versiyonuyla donatılacağı bildiriliyor. Gurman, bu yeni bileşenin her ikisi de 10 çekirdekli bir tasarıma (sekiz performans çekirdekleri için ve ikisi güç verimliliği için optimize edilmiş) dayalı, ancak biri 16 grafik çekirdeği ve diğeri 32 sunan iki farklı varyasyonda görüneceğini tahmin ediyor.

Bu noktada yeni fişlerin M1X, M2 veya başka bir marka olarak markalanıp adlandırılmayacağı belirsiz, ancak Gurman M1X üzerine bahse giriyor; bunun gelecekte bir noktada Mac mini’nin yeni bir premium versiyonunda da görüneceğini düşünüyor.

Neyin geleceği hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, düzenli olarak güncellenen yeni MacBook Pro merkezimize göz atın. Lansman yaklaştıkça fiyatların mevcut aralıkta düştüğünü görmeye başlayacağız; En iyi MacBook Pro fırsatlarına yönelik kılavuzumuzla bir pazarlık yapın.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme (DeepL kullanılarak) ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/new-macbook-pros-this-month-3809166/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...