mac

M1 iPad Pro, Herhangi Bir Intel MacBook’tan Daha Hızlıdır

M1 çipli yeni iPad Pro performans rekorları kırıyor. Sadece öncekinden yüzde 50 daha hızlı değil, aynı zamanda 2.799 £ / 2.799 $ ‘dan daha pahalı olan i9 işlemcili MacBook Pro’yu bile yeniyor.

İlk kıyaslamalar, M1 çipli yeni iPad Pro için Geekbench’te yayınlandı. Sonuçlar olağanüstü. Beş adet (burada ve burada okuyun) kıyaslamalar, tek çekirdekte ortalama 1.718 ve çok çekirdekte 7.284 ile sonuçlanıyor. Bu, iPad Pro’nun beşinci neslinin, halihazırda bir hız şampiyonu olarak kabul edilen selefi A12Z çipinden yaklaşık% 56 daha hızlı olduğu anlamına geliyor. A12Z-iPad, tek çekirdekli için ortalama 1.121 ve çok çekirdekli için 4.656 puan aldı.

Bu nedenle, M1’li iPad Pro, aynı çipe sahip MacBook Air’den yalnızca marjinal olarak daha yavaştır; MacBook, tek çekirdekte ortalama 1.701 ve çok çekirdekte 7.378 puana ulaşıyor. Bu, özellikle iPad Pro’nun mevcut güç ve soğutma açısından önemli ölçüde daha fazla taviz vermesi gerektiğini düşündüğünüzde etkileyicidir.

Ancak iPad Pro, yalnızca Apple’ın özel olarak tasarlanmış yongalarına kıyasla şaşırtıcı derecede iyi performans göstermiyor. Doğrudan bir karşılaştırmada, yeni iPad Pro, dokuzuncu nesil Intel i9 sekiz çekirdekli işlemciyle donatılmış, sınıfının en iyisi 16 inç MacBook Pro’yu bile geride bırakıyor. Bu işlemci biraz eski (Intel, i9 işlemcilerin on birinci neslini piyasaya sürdü), ancak şu anda MacBook’larda yerleşik olarak bulunan en güçlü Intel işlemcisi. Apple’ın kendi M-Chips’inin performansını düşünürseniz muhtemelen sonuncusu. Intel MacBook, M1 destekli MacBook Air ve 13in MacBook Pro ile doğrudan bir karşılaştırmada yenilgiyi kabul etmek zorunda kaldı. Tek çekirdekli için ortalama yalnızca 1.091 puan ve çok çekirdekli için 6.845 puan elde etti.

M1 iPad Pro’nun grafik performansı, öncekinden daha fazla arttı ve M1 Mac’lerle aynı seviyede. Ortalama 20.578 metal puanı, A12Z’li iPad Pro’ya kıyasla yüzde 70’in üzerinde bir artış anlamına gelir.

Tüm Geekbench sonuçlarını görüntüleyin:

Beşinci nesil iPad Pro, Mayıs ayının ikinci yarısından itibaren teslimatla birlikte ön sipariş edilebilir. Bununla birlikte, Apple’ın çevrimiçi mağazasında tahmini teslimat süresi şu anda 11 inç için Haziran ve 12.9 inç model için Temmuz ayıdır. Aranızdaki sabırsızlar için, iPad Pro’yu daha önce nerede bulabileceğiniz konusunda bir kılavuz oluşturduk ve yeni bir iPad’den para kazanmak için iPad anlaşmalarımızı okuyun.

Macrumors aracılığıyla.

Bu makale ilk olarak Macwelt’te yayınlandı. Karen Haslam tarafından tercüme.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/m1-ipad-pro-beats-intel-macbook-3804578/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...