mac

Mini-LED’li MacBook ‘2022’ye Kadar Piyasaya Çıkmayacak’


screenshot

İPhone 13’ün daha küçük bir çentik alması gibi bazı söylentiler, yılın başından beri tutarlı bir şekilde kırpılıyor. Ancak diğerleri o kadar sık ​​değişir ki neye inanacağınızı bilemezsiniz.

Böyle bir salınan söylenti mini-LED MacBook’tur. Hemen hemen herkes bu cihazın yolda olduğuna inanıyor, ancak uzmanlar cihazın bu yıl gelip gelmeyeceği veya 2022’ye geri çekilip gönderilmeyeceği konusunda fikirlerini değiştirmeye devam ediyor.

Tayvanlı endüstri haber sitesi DigiTimes’ın (alıntı MacRumors) en son raporuna inanabilirsek, mini-LED arkadan aydınlatmalı ekranlara sahip yeni MacBook Pro ve MacBook Air modellerini görmemiz muhtemelen önümüzdeki yıla kadar sürecektir. Ancak belirtildiği gibi, bunu daha önce duyduk.

DigiTimes tarafından belirtilen endüstri kaynaklarına göre, bu ‘gecikmenin’ (böyle bir terim resmi olarak duyurulmamış bir fırlatma için geçerliyse) hem Air hem de Pro hatları için geçerli olduğunu unutmayın. Önceki bazı söylentiler, Pro’nun bu yıl mini LED alacağını ancak Air’in almayacağını öne sürdü.

Bu, hat için önemli bir yükseltmedir. Mevcut MacBook modellerinde kullanılan arka aydınlatma teknolojisi ile karşılaştırıldığında, mini LED daha iyi renk üretimi, daha karanlık, daha yüksek kontrast ve daha fazla dinamik aralık sağlar; bu, birçok profesyonel kullanıcının takdir edeceği bir şeydir.

Ve Apple’ın teknolojiyi değerlendirdiğini biliyoruz. Mini-LED, birkaç hafta önce piyasaya sürülen yeni iPad Pro modellerinde ortaya çıktı.

Yeni MacBook Pro ve yeni MacBook Air hub’larımızda en son söylentileri yakalayabilirsiniz. Güncellenen modelleri beklemek istemiyorsanız ve mevcut aralıktaki en düşük fiyatlara göz atmak istiyorsanız, en iyi MacBook Pro fırsatları ve en iyi MacBook Air fırsatları derlememizi ziyaret edin.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price Tercümesi.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/macbook-mini-led-2022-3804693/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...