mac

Yeni iPad Pro, Geçen Yılki Magic Keyboard ile Çalışmayacak

Yeni iPad Pro, M1 çipi ve diğer donanım yükseltmeleri sayesinde her şeye sahip. Apple’ın iPad Pro’ya layık bir yükseltme yaptığına şüphe yok. Ancak dikkatli olun: Küçük bir ayrıntı büyük bir fark yaratır.

Apple, bu yılki ilk Apple etkinliğinin bir parçası olarak, mor renkte yeni iPhone 12 ve 12 mini, yeni bir tasarımda ve bir M1 çipi ile birçok yeni (ve hepsinden önemlisi renkli) iMac gibi birçok yeni ürün sundu. ayrıca uzun zamandır beklenen AirTag’ler (Apple’ın ‘aptal’ nesneleri akıllı yapan Bluetooth izleyicileri) nihayet gün ışığını gördü. Yeni iPad Pro modellerini de unutmamak lazım.

Apple, 2021 iPad Pro’yu iPad Pro’yu – bir kez daha – tüm zamanların en iyi tableti yapan birçok yeni özellikle donatıyor. Dıştan bakıldığında, 2021 iPad Pro, selefine çok benziyor, ancak özellikler listesine daha yakından bakıldığında, en küçük farklılıkların bile sonunda büyük bir etkisi olabileceğini gösteriyor.

0.5mm daha kalın.

Bu, potansiyel alıcılar için hemen anlaşılmayacak olan nesiller arasındaki önemli bir farktır. 2020’den itibaren 12.9 inçlik model 5.9 mm derinliğe sahipken, yeni M1 iPad Pro 6.4mm için boyutlar. Bu, yeni cihazın 0,5 mm daha kalın olduğu anlamına geliyor – ve bu, geçen yılki 12.9 inç iPad Pro için tasarlanan kılıfların ve geçen yıl piyasaya sürdüğü 12.9 inç iPad Pro için Apple’ın kendi Magic Keyboard’unun yeni cihazla uyumlu olmayacağı anlamına geliyor. Bu nedenle Apple, diğer 12.9 inç iPad’lerle geriye doğru uyumlu olmasına rağmen, özellikle iPad Pro 12.9 inç (5. nesil) için yeni bir Magic Keyboard satıyor.

Karmaşık konular, her iki 12,9 inç modelin de aynı yükseklik ve genişliğe sahip olması nedeniyle, yeni iPad Pro’nun aslında bir 2020 Magic Keyboard’a sığması gerekiyor. Ancak, kullanıcılar Magic Keyboard’a bağlıyken 2021’den itibaren iPad Pro’yu kapatmak istediklerinde kapanmayacaktır.

Magic Keyboard’un ürün açıklamasına bakarsanız, iPad Pro 2021’in eski Magic Keyboard ile uyumlu olmadığını göreceksiniz. Ancak bu yalnızca 12.9 inç iPad Pro için geçerlidir. 2020 ve 2021 tarihli 11 inç iPad Pro, eski Magic Keyboard ile uyumludur.

Bu, yalnızca 12.9 inç iPad için daha eski Magic Keyboard’a sahip olan ve yeni bir 12.9 inç iPad Pro’ya yükseltmek isteyen kullanıcılar için bir sorun olacaktır. Apple’dan bir akıllı klavye kullanmaya devam etmek istiyorlarsa, yeni Magic Keyboard’u da satın almaları gerekiyor – maliyeti 349 £ / 349 $ – buradan bir tane satın al ve burada ABD. Bu model daha eski 12.9 inç iPad Pro ile çalışacak olsa da Apple’ın sattığı eski klavye yeni modelde çalışmayacaktır.

Aksi takdirde, 12.9 inç iPad Pro 2021 ve iPad Pro 2020 ilk bakışta ikiz gibi görünebilir. Her iki model de 280,6 mm yüksekliğinde ve 214,9 mm genişliğindedir. Ağırlık biraz farklıdır, ancak fark o kadar küçüktür ki, günlük yaşamda özellikle fark edilmemelidir.

Bu makale ilk olarak Macwelt’te yayınlandı. Karen Haslam tarafından tercüme.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/ipad-pro-magic-keyboard-compatibility-3804040/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...