Apple

WWDC 2021 Sanal Etkinlik Olmak Üzere Neredeyse Kesin

Apple yılının ikinci büyük etkinliği, yazılım geliştirici ortaklarının Haziran ayı buluşması olan WWDC. Ve üç ay kala, asıl soru WWDC’yi şahsen düzenlemenin mümkün olup olmayacağı veya bunun bir kez daha yalnızca çevrimiçi sanal bir etkinlik olması gerekip gerekmediğidir.

Sanal seçeneğe yönelik güçlü bir işaret, ABD’de ilkbahar sonu ve yaz başı için bazı büyük etkinlikler planlanırken, bunların organizatörler tarafından kademeli olarak iptal edilmesi veya başka formatlara taşınmasıdır.

Verge, Los Angeles’ta 2021’de gerçekleşecek etkinliklerin planlanmasından sorumlu yerel bir turizm otoritesinin bir toplantısını bildirdi. Büyük oyun konvansiyonu E3, 15 Haziran’da gerçekleşmesi gereken 2021 yüz yüze etkinliğini çoktan iptal etti. (Şu anda bazı içerikleri çevrimiçi yayınlamak için çalışıyor.) Bir başka büyük Los Angeles kongresi olan Anime Expo 2021, 4 Haziran’da tamamen sanal bir etkinliğe geçti.

Daha sonraki ticari fuarlar, yılın ilerleyen günlerinde otoritenin gündeminde, ancak organizatörler Eylül 2021’e kadar canlı etkinliklerin geri dönmesini beklemiyorlar.

San Diego’daki Comic Con, Haziran 2021’in sonunda yıllık toplantıyı tamamen sanal bir biçime geçirdi. Twitter’da söyle Güncel gelişmeler göz önüne alındığında, Haziran ayında Comic Con büyüklüğünde bir ticaret fuarı henüz mümkün değil. Ancak, Kasım ayı için yerinde ve doğrudan katılımla gerçekleştirilebilecek bir yenileme etkinliği planlanmıştır.

Bu kararlara ve iptallere dayanarak, WWDC’nin 2020’de olduğu gibi neredeyse bu yıl da gerçekleşmesi gerekeceği neredeyse kesin görünüyor. Apple, dünyanın her yerinden 5.000’e kadar geliştiriciyi WWDC’ye davet ediyor ve bunlar 1.000 Apple çalışanıyla birleşiyor; normal formunda gerçekleşmesine izin verilirse bir süper yayılma olayı olacak tüm bileşenlere sahiptir.

WWDC genellikle Haziran ayının ilk haftasında gerçekleşir, ancak 2020’de geliştirici konferansı Haziran ayının sonuna kadar düzenlenmiştir. Her iki senaryoda da yerel makamların kitlesel olaylara izin vermesi son derece düşük görünüyor.

WWDC 2021 haber merkezimizde Apple’ın Haziran etkinliğiyle ilgili en son söylentileri yakalayın. Ondan önce, elbette, bir bahar olayının olasılığının yüksek olduğunu düşünüyoruz.

Macwelt’

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...