Apple

Apple Music Parasız Tecrübe etme Süresi Bir Aya İndirildi

Apple Music’in 30 Haziran 2015’te piyasaya sürülmesinden bu yana, hizmet üç aylık bir tecrübe etme süresi süresince ücretsiz bir şekilde kullanılabiliyor. Şimdiye kadar: dönem sonunda bir aylık parasız erişime indirildi.

Apple’ın (Mac Otakara tarafınca tespit edilen) değişikliği niçin yapmış olduğu tam olarak açık değil, bu muhtemelen hizmeti tecrübe etmek isteyen yeni kullananların akışını azaltacak. Üç aylık tecrübe etme, daha ilkin şirket için bir fark noktasıydı ve Spotify da dahil olmak suretiyle bir çok rakip, standart tecrübe etme süreleri olarak yalnızca bir ay sunuyordu.

Bazı raporlar, Apple’ın kayıplarını azaltmak için değişim yaptığını öne sürüyor.

Parasız tecrübe etme ilk duyurulduğunda, firmanın parasız denemelerin bir parçası olarak gösterilen müzikler için sanatçılara herhangi bir telif tutarı ödemeyeceği ortaya çıktı: aslına bakarsak, müşterilere parasız denemelerini cömertçe sunanlar Apple’ın kendisinden ziyade müzisyenlerdi. müzik. Bir yönetici, hizmetin daha yüksek telif yüzdelerinin bu ilk eksikliği telafi etmeyi amaçladığını savundu, sadece Taylor Swift politikanın en yüksek profilli eleştirmenleri içinde olduğundan bu argüman iyi gitmedi ve Apple hemen sonra geri adım attı. Sadece bu, o zamandan beri her parasız denemede zarar etmiş olduğu anlamına geliyor.

Sadece bundan dolayı yargılama kısaltılmışsa, bu birazcık gecikmiş bir tepkidir. Swift, meşhur açık mektubunu 2015’te yazdı ve Apple, aynı senenin ilerleyen saatlerinde taleplerini kabul etti.

Değişim, Apple Music’in mevcut olduğu tüm ülkelerde geçerlidir, sadece bunun yalnızca standart parasız tecrübe etme teklifi için geçerli olduğuna dikkat edilmelidir. Belirli durumlarda daha iyi bir teklif bulabilirsiniz: mesela, AirPods yada belirli Beats kulaklık satın alanlar Apple Music hizmetini altı ay süresince parasız deneyebilir.

Apple Music’i ücretsiz bir şekilde iyi mi edineceğinizi açıklayan kılavuzumuzda bu anlaşmayı ve diğerlerini tartışıyoruz. Ek olarak Shazam ile iki aylık parasız tecrübe etme alabileceğinizi gördük.

Bu yazı ilk olarak Macworld İsveç’te gösterildi. David Price tarafınca çeviri (DeepL kullanılarak) ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/apple-music-free-trial-cut-one-month-3813128/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...