Apple

Apple, HomePod mini’ye odaklanmak için HomePod’u durdurdu

Sürpriz bir Cuma gecesi haber dökümünde Apple, orijinal HomePod’u öldürdü ve bir izleyici bulmaya çalışan yüksek fiyatlı Siri destekli hoparlöre alçakça bir son verdi. Bir hafta önce üretimden kaldırılan iMac Pro gibi, hoparlör “sarf malzemeleri tükenene kadar” mevcuttur.

Apple, HomePod’u Haziran 2017’de WWDC’de çok tantana ve çok yüksek bir fiyatla duyurdu. “Apple tarafından tasarlanmış özel ses teknolojisi” ile “çığır açan bir hoparlör” olarak adlandırılan HomePod, odayı dolduran ses için mekansal farkındalığa sahip üst düzey bir audiophile ürünü olarak tanıtıldı. Bununla birlikte, 349 $ ‘lık bir ilk fiyat etiketi, tatil alışveriş sezonunu kaçıran gecikmiş bir sunum ve bazı yüzeylerde halkalar bırakan garip bir sorunla HomePod, Apple’ın istediği başarı değildi.

Üç yıl sonra Apple, HomePod’u hiçbir zaman güncellemedi, bunun yerine geçen yıl 99 $ ‘lık çok daha agresif bir fiyat etiketi ile yeni bir HomePod mini piyasaya sürmeyi tercih etti. Küçük hoparlör, HomePod’un bas ve derin sesine sahip olmasa da, tasarımı ve genel sesi, Google Nest mini ve Echo Dot gibi daha ucuz hoparlörlerle karşılaştırıldığında bile onu harika bir pazarlık haline getiriyor.

4,5 yıldızlı incelememizde David Price, mini’nin “tiz ve orta tonlar için tam boyutlu HomePod ile büyük ölçüde eşleştiğini ve bas çıkışı gözle görülür derecede daha ince olsa da konuşmacının boyutu için hala çok güvenilir” olduğunu buldu. Ve normal bir HomePod fiyatından daha ucuza iki tane satın alabileceğiniz için, tavsiye etmek çok daha kolay.

Apple, TechCrunch’a yaptığı açıklamada, HomePod’un satıldıktan sonra bile destek ve yazılım güncellemeleri almaya devam edeceğini söyledi.

“HomePod mini, geçen sonbahardan bu yana büyük ilgi gördü ve müşterilere sadece 99 $ ‘a inanılmaz ses, akıllı bir asistan ve akıllı ev kontrolü sunuyor. Çabalarımızı HomePod mini üzerinde yoğunlaştırıyoruz. Orijinal HomePod’u sonlandırıyoruz, sarf malzemeleri Apple Çevrimiçi Mağazası, Apple Satış Mağazaları ve Apple Yetkili Satıcıları aracılığıyla tükenirken kullanılabilir olmaya devam edecek. Apple, HomePod müşterilerine Apple Care aracılığıyla yazılım güncellemeleri ve servis ve destek sağlayacak. “

Aralık ayında Google, kendi yüksek kaliteli akıllı hoparlörü Google Home Max’i de sonlandırdı. Amazon, Echo Studio’da hala yüksek kaliteli bir Alexa hoparlörü satıyor.

{

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...