Apple

watchOS 8 Konsepti Yeni Özellikleri, Uygulamaları ve Saat Yüzlerini Gösteriyor

Apple’ın WWDC 2021’de watchOS 7 işletim sisteminin takibini açıklamasına yaklaşık yarım yıl kaldı. Şu ana kadar watchOS 8 hakkında çok az şey biliyoruz: Apple söylenti değirmeni şu anda iPhone 13’te çok daha fazla sabitlenmiş durumda. WWDC’den birkaç ay sonrasına kadar görünmeyecek.

Bununla birlikte, 9to5Mac’teki ekip, Apple’ın bir sonraki büyük watchOS güncellemesiyle Apple Watch’a getirebileceği yeni özellikler hakkında çok fazla düşündü ve bir dizi konsept görüntüsü yayınladı. İşte önemli noktalar.

Sağlık uygulaması

Apple Watch çok sayıda sağlık özelliği sunuyor ancak iOS’un Sağlık uygulaması henüz saate çıkmadı. Bu çok gecikti ve Apple Watch’u hem daha güçlü hem de daha bağımsız bir sağlık cihazı yapacaktı.

Çeşitli sağlık ölçümlerini ölçmek için mevcut uygulamalar var olmaya devam edecek, ancak toplanan ve mevcut tüm veriler daha iyi bir genel bakış için sağlık uygulamasında saklanacak. Ve şöyle görünebilir:

“Normalde yalnızca iPhone’unuzda görünen önemli noktalara ve ayrıca her bir kategoriye ve sağlık ölçüsüne bakabilirsiniz. Bu, şu anda doğrudan saatinizde göremediğiniz verilere bakabileceğiniz anlamına gelir,” 9to5Mac diyor.

Güneş ve Astronomi uygulamaları

Apple Watch’un, güneşin ve güneş sistemimizdeki gezegenlerin konumlarını gösteren Güneş Grafiği ve Astronomi kadranlarına bakmak güzel, ancak sınırlamaları var: Ana görüntüler ekranda o kadar çok yer kaplıyor ki sadece birkaç tanesi komplikasyonlar ve dolayısıyla daha az bilgi ekranda görüntülenebilir.

9to5Mac, “Apple bunları iki yeni bağımsız uygulamaya ayırabilir” diyor. Bu, yeni saat yüzleri için alan yaratır. Güneşin pozisyonunu öğrenmek veya gezegenlerle oynamak için komplikasyonlar kullanılabilir.

Kontrol Merkezindeki Pencere Öğeleri

İOS 14 ile sunulan küçük widget’lar, Apple Watch’a mükemmel bir şekilde uyacaktı.

9to5Mac, “Apple, Kontrol Merkezini tek, kaydırılamayan bir sayfada birleştirmeli ve çeşitli widget’lar arasında yatay kaydırma eklemeli” diyor.

“Apple, mevcut iOS 14 widget’larınızı bağımsız bir uygulama olmadan saate taşımanızı bile mümkün kılabilir. Veriler web’den veya iPhone’unuzdan senkronize edilebilir. Bu, saat üzerinde daha fazla üçüncü taraf yazılımı edinmenize yardımcı olabilir.”

Yeni saat yüzleri

Apple, Apple Watch için bir dizi Disney ve Pixar kadranı sunuyor: Mickey ve Minnie Mouse ve Toy Story’den Buzz, Jessie ve Woody. Ama şaka biraz zayıfladı.

Bu nedenle 9to5Mac, Apple TV + serisinden Snoopy veya Ted Lasso gibi saate yeni yüzler getirmeyi öneriyor.

Pil uygulaması

İOS 14’teki en iyi widget’lardan biri, eşleştirilmiş cihazların mevcut pil seviyesini bir bakışta gösteren pil widget’idir. Bu, Apple Watch için de oldukça faydalı olabilir.

9to5Mac tarafından önerilen özellikle pratik bir özellik, Düşük Güç Modunu diğer cihazlarda uzaktan etkinleştirebilme yeteneğidir.

Yürüyüş uygulaması

9to5Mac, “Her zamankinden daha karantina altına alınan bir dünyada, harika dış mekanları keşfetmek ve biraz temiz hava almak için biraz zaman ayırmamız önemlidir,” diyor.

Yeni bir yürüyüş uygulaması, yeni yollar keşfetmenize yardımcı olacaktır.

En son pazarlıklardan haberdar olmak için en iyi Apple Watch fırsatlarına yönelik kılavuzumuza göz atmayı unutmayın.

Macwelt’

{

”,”

‘2.0’

‘script’,”);
‘init’, ”
”, ”);
”,”);
);

}
.

[ad_2]
Kaynak

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...