mac

Utanç verici MacBook Pro Hatası, Menüleri Çentik Arkasında ‘Gizliyor’


screenshot

İlk duyurulmasından bir haftadan biraz daha uzun bir süre sonra, 2021 MacBook Pro’lar satılmaya ve ilk müşterilere teslim edilmeye başlandı. İlk incelemeler lirikti, şikayet edilecek birkaç şey vardı – şimdiye kadar.

Lansmanı çevreleyen çok fazla gizlilik ve çarpıcı yeniden tasarımı ile, işletim sistemindeki tartışmalı çentikle ilgili bir veya iki hatanın gözden kaçması belki de şaşırtıcı değil. Ve ortaya çıktığı gibi, menü çubuğu uygulamaları oluşturan geliştiriciler – üst çubuğun sağındaki, ayarlara ve diğer bilgilere kısayol olabilen simgeler – çentik hakkında bilgilendirilmemiş gibi görünüyor.

Snazzy Labs adlı YouTube kanalını yöneten Quinn Nelson, çok fazla menü çubuğu uygulamanız olduğunda ne olduğunu gösteren bir çift video paylaştı. Yine de başka bir simgeye tıklayarak ve işaretçiyi çentiğin “arkasına” getirerek menülerini görüntüleyebilirsiniz, ancak soldaki menüler hiç bu şekilde davranmadığından davranış bariz bir hatadır.

“Birçok insan soruyor, şu anda çentikle birlikte, uygulama menüleriniz çok sağa giderse veya durum menüleriniz çok sola giderse ne olur?” diyor Nelson. “Küçülüyorlar mı, yoksa diğer tarafa mı atlıyorlar, yoksa kaydırılabilirler mi?

“Cevap, hiçbir şeyi çaktırma! Şuna bak: Arkasında bir şeyler var. [notch] ki göremiyorum!”

Bir uygulamada, çentiğin solundaki boşluktan daha fazlasını dolduracak kadar çok menü öğesi olduğunda, sistem kalan menüleri otomatik olarak sağına taşır. Bu tür uygulamalarda artık imleci çentiğin arkasına hareket ettiremezsiniz; kenarına dolanır.

Şimdi, Apple’ın bu eğlenceli hatayı düzeltmesinin, çentiğin sağına sığacak olandan daha fazla menü çubuğu uygulamasına izin vermemek mi yoksa bunların da sol menüler gibi mi yoksa diğer yönde mi yayılacağı görülüyor. .

Nelson, videolar boyunca duyulabilir bir şekilde inanmıyor, görünüşe göre eğlence ve korku arasında sıkışmış, böylesine utanç verici bir hatanın beta test sürecinden geçebileceği görülüyor. “Bunun gerçek olduğuna bile inanamıyorum!” diyor.

Çentikle ilgili daha fazla şikayet için, Apple’ı neden başka bir çentikle bize eziyet etmelisiniz?

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme (DeepL kullanılarak) ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/macbook-pro-bug-notch-3809880/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...