Genel

Katlanabilir Telefonlarda Apple Gecikmeleri; Bu Yıl Lansman için ‘Plan Yok’

Katlanabilir ekranlı bir iPhone fikri çekici ve şirketin hayranları lejyonlarının hayal gücünü yakaladı. Ancak bu hayranların biraz daha beklemesi gerekecek gibi görünüyor.

Bloomberg için yazan Mark Gurman, Apple’ın katlanabilir bir iPhone üzerinde çalıştığını, ancak 2021’in sonlarında iPhone 13 güncellemesi için “yalnızca küçük değişiklikler” planladığı göz önüne alındığında, bu yıl bir tane piyasaya sürmesinin pek olası olmadığını iddia ediyor.

Firma prototip aşamasındadır, diye yazıyor – “işe aşina bir kişiden” bahsederek – ama çok erken bir tanesi; geliştirme ekranın kendisinin ötesine geçmedi ve Apple henüz “tam telefon prototiplerine” sahip değil. Diğer bir deyişle Apple, ekranları çalışan telefonlara prototip düzeyinde bile yerleştirmek yerine, katlanabilir ekranları tek başına test ediyor.

Tüm bunlar, Apple’ın bu alandaki rakiplerinin çok gerisinde olduğuna işaret ediyor. Samsung’un Galaxy Fold’u Eylül 2019’da ve Huawei Mate X’i Kasım 2019’da satışa çıkardı. Motorola, katlanabilir RAZR’ını Şubat 2020’de piyasaya sürdü. Ve katlanabilir akıllı telefon konseptleri on yıldan fazla bir süredir tur yapıyor.

Elbette hiç kimse Apple’ın katlanabilir geliştirmenin öncüsü olmasını beklemiyordu, çünkü 21. yüzyıl boyunca sürekli olarak tüm yeni ürün kategorileriyle ikinci dalgaya kadar bir bekleme modeli izledi. Öncüleri ilk benimseyenlere piyasaya sürdükten sonra Apple, bir veya iki yıl sonra ilk diş çıkarma sorunlarını çözen veya karmaşık bir nesnenin anlaşılmasını ve kullanılmasını kolaylaştıran şık bir ürünle hızla ilerliyor. Orijinal iPhone ile daha sık çalışan bir modeldir.

Ama ilk dalgadan bir veya iki yıl sonra konuşuyormuşuz gibi gelmiyor. Katlanabilir akıllı telefonlar bir süredir ortalıkta ve bu kadar uzun süre bekleyerek Apple, halihazırda bol miktarda yüksek kaliteli seçeneklere sahip olgun bir pazara ulaşma riskini alıyor. Ve bu bakımdan bu, Apple TV + ‘nın Netflix ve Amazon ve Disney gibi diğer büyük oyuncular gibi son derece cilalı teklifleri içeren yerleşik bir rekabetle karşılaştığı video akışı gibi olabilir.

Ve TV + çok da iyi sonuç vermedi.

Yine de, katlanabilir bir iPhone’un TV + üzerinde sahip olacağı bariz bir avantaj, hala bir iPhone olmasıdır ve böyle bir cihazın zayıf satıldığını görmek zor. Görünüşe göre şu anki iPhone serisi, katlanabilir ekran seçeneklerinin eksikliğinden çok fazla zarar görüyor.

Bu alandaki en son söylentiler için Katlanabilir iPhone haber merkezimizi ziyaret edin. Mevcut teklifler hakkında bilgi sahibi olmayı tercih ederseniz, en iyi iPhone anlaşmalarımıza göz atın.

{

”,”

‘2.0’

‘script’,”);
‘init’, ”
”, ”);
”,”);
);

}

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...