iPhone

iPhone 13 Aptalları Yeni Tasarımını Ortaya Çıkardı

2020’deki (nispeten) büyük tasarım değişikliğinden sonra, iPhone serisi kavisli kenarlardan kare kenarlara geçtiğinde, uzmanlar arasındaki fikir birliği, bu yılki yeni modellerin büyük ölçüde öncekilerle aynı görüneceği ve Apple’ın mühendislerinin bunun yerine iç donanıma odaklandığı yönünde yükseltmeler – A15 işlemci gibi.

Bu teori şimdi bir destek aldı. Kılıflar ve diğer aksesuarlarla uyumluluğu test etmek için kullanılan çalışmayan prototip üniteler olan iPhone 13 ‘aptallarının’ yeni yayınlanan görüntüleri, Apple’ın bu sonbaharda çoğunlukla değişmeyen bir kasa kullanacağını ve yine de tasarımda birkaç ilgi çekici ince ayar ortaya çıkaracağını gösteriyor gibi görünüyor.

Ünlü teknoloji sızıntısı sonny Dickson görüntüleri Twitter’da yayınladı ve bu sonbaharın 13 serisi iPhone modellerinin nasıl görüneceğini gösterdiklerini iddia etti.

Dickson’ın da belirttiği gibi, mevcut modellere kıyasla en büyük (görünür) değişiklik, önceki söylentilerle uyumlu olarak kamera modülünün biraz daha büyütülmüş olması.

Bu, en azından söylemek gerekirse, tartışmalı bir teori, çünkü birçok kullanıcı, çıkıntılı kamera modülünü zaten rahatsız edici buluyor ve iPhone bir masaya veya masaya bırakıldığında düz yüzeylere çizilmeye meyilli. Ancak pratikte çoğu iPhone, sorunu çözen bir kutuda tutulur.

13 ve 13 mini modellerindeki lenslerin konfigürasyonu da 12 ve 12 mini’ninkinden farklıdır ve modül üzerinde dikey olarak değil çapraz olarak düzenlenmiştir.

13 serisi güncelleme için beklenen diğer önemli tasarım değişikliği, ekran çentiğinin küçülmesidir, ancak bu, yapay bir ünitede görülebilecek bir şey değildir.

Bir mankenden görebileceğiniz şey, boyutlar – ama bu bile burada görünmüyor çünkü Dickson sadece birimlerin sırtlarının bir fotoğrafını yayınladı. Ancak mankenlerin boyutlarına bağlı olarak, ekran boyutları muhtemelen değişmez.

6,1 inç ekranlı (iPhone 13 ve iPhone 13 Pro) iki modelin yanı sıra 5,4 inç (13 mini) daha küçük ve 6,7 inç (13 Pro Max) daha büyük bir model bekleyin. Görünüşe göre iPhone 12 mini’nin başarısız bir deney olduğu kabul edilmesine rağmen ve tavsiyemizin aksine, Apple mini form faktörünü son bir kez deneyecek.

Kaynağın güvenilirliğine gelince, Dickson şu anda AppleTrack tarafından %71.4 doğrulukla derecelendiriliyor, bu nedenle bu görüntülerin gerçek olma ihtimali oldukça yüksek.

Yeni modeller muhtemelen Eylül ayında piyasaya sürülecek. Bu noktaya gelmeden önce çok daha fazla söylenti bekleyebiliriz; tüm önemli ve ilginç söylentiler iPhone 13 haber merkezimizde bildirilecek.

O zamandan önce bir iPhone satın almanız gerekiyorsa, en iyi iPhone fırsatları kılavuzumuzda mevcut olan en düşük fiyatları kontrol edin.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/iphone-13-dummies-3806027/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...