Apple

Prosser, 23 Mart’ta Apple’a Sahte Davet Etkinliğini Yayınladı


screenshot

Jon Prosser, Apple sızıntı sahnesinde kendisine bir isim yaptı. Prosser, Ming-Chi Kuo ve Mark Gurman’ın yanı sıra, yaklaşan ürünler ve etkinlikler hakkında en son söylentileri tartışan medya kuruluşları tarafından sık sık alıntılanıyor.

Prosser, Front Page Tech YouTube kanalında en son sızıntıları yaklaşık 319.000 takipçisiyle paylaşıyor ve tweet’ler daha da fazla kişiye – yaklaşık 347.000 kullanıcıya ulaşın. Ve ikinci platformu çok fazla kafa karışıklığına neden olmak için kullandı.

Yanlış alarm

Bir sonraki Apple etkinliği ne zaman? Bu, tüm Apple hayranlarının sorduğu ve Prosser’ın defalarca yanıtlamaya çalıştığı soru.

8 Mart’ta bir tweet’te, bir sonraki olayın 23 Mart’ta gerçekleşeceğini tahmin etti ve bunu ertesi gün “% 100 emin” olduğunu iddia ettiği bir videoda takip etti. Kanıt olarak, Prosser, kendisine tarihi veren bir kaynakla sohbet geçmişini gösterdi.

Ama bunu yanlış mı anladı? Kural olarak, Apple her etkinlikten bir hafta önce davetiyeler gönderir ve ayrıca web sitesinde bir bildirim yayınlar. Bu nedenle 16 Mart’ta hevesle duyuru bekledik – ne yazık ki boşuna.

Prosser aniden Twitter hesabına iddia edilen bir daveti yayınladığında kafa karışıklığı daha da arttı. 23 Mart’ta (çoğunlukla) ikna edici biçimlendirme ve sanat eseri ve “Saçınla görüşürüz” sloganıyla bir Apple etkinliği ilan etti. Tweet, bir saat içinde 2.000’den fazla kez beğenildi ve birkaç yüz kez alıntı tweetlendi. Ama bir sorun vardı.

Kaş tıraş

Apple, genellikle özenle tasarlanmış davetiyeleriyle gizemli bir mesaj eklemesiyle bilinir. Örneğin iPhone 12 etkinliği için, cihazın yeni 5G özelliğine bir gönderme olan slogan “Hi, Speed” idi.

Bu bağlamda, Prosser’in sahte daveti “Saçınla görüşürüz” diyor. Apple kötü kelime oyunlarını sever ve belki de bu, bu çılgın saç stillerine bir selam olabilir mi? Apple akıllı bir tıraş makinesi mi piyasaya sürüyor? Yoksa etkinlik, takma adı Hairforce One olan Craig Federighi tarafından mı düzenlenecek?

Bunun gibi değil. Prosser, 9 Mart tarihli söz konusu videoda, 23 Mart’taki açılış konuşmasıyla ilgili yaptığı açıklamada yanıldıysa, kamera karşısında kaşlarını traş edeceğini açıkladı – şimdi pişmanlık duyduğu bir şey. Sızıntı yapan kişi Twitter’da şu tweet’i yayınladı:

Başka bir deyişle (ve daha az kaba bir ifadeyle): Prosser kaşlarını tıraş etmeden önce, tahmin ettiği olay tarihinin son dakikasına kadar bekleyecektir.

Tüm bunların bir şaka olduğuna dair ipuçlarına rağmen – slogan, jiletlerin resimleri – Prosser’in gönderisi oldukça kafa karışıklığına neden oldu. Takipçilerinin birçoğu görevini gerçek değerde aldı ve hatta bazı medya yayınlarından alıntı yaptı ve Apple’ın nihayet Mart etkinliğine davetiye gönderdiğini duyurdu.

Ama gerçekte bekleyiş devam ediyor. Ve Prosser’ın kaşları ciddi bir tehlike altında görünüyor.

Macwelt’

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...