mac

Mini LED’li MacBook Air ‘2022’de Çıkacak’

MacRumors tarafından alıntılanan, bilgili analist Ming-Chi Kuo’nun yeni bir raporuna inanabilirsek, mini LED ekranlı ilk MacBook Air 2022’nin ortasında piyasaya sürülecek.

Mini-LED, mevcut MacBook’larda sunulandan daha iyi renk üretimi, daha siyah siyahlar, daha yüksek kontrast ve daha büyük dinamik aralık sağlayan bir ekran arka aydınlatma teknolojisidir. Birçok profesyonel kullanıcı tarafından merakla beklenen bir özelliktir.

Apple, bir süre önce satışa sunulan yeni iPad Pro 12.9in’de görünen mini LED’i şimdiden kullanmaya başladı. Ve yeni MacBook Air, teknolojinin bir Apple dizüstü bilgisayarda ilk kez kullanılması olmayacak: MacBook Pro’nun bu sonbaharda piyasaya sürülmesi beklenen bir sonraki sürümü muhtemelen bu onuru alacak.

Mini LED dışında, 2022 MacBook Air modellerinin daha güçlü bir Apple işlemcisi (M1X veya M2) ve birkaç farklı renk seçeneği sunması bekleniyor.

Ming-Chi Kuo, Apple sızıntıları topluluğunda neredeyse efsanevi bir figür ve onun açıklamalarının her biri dikkatle inceleniyor ve ilgili medyada uzun uzadıya rapor ediliyor. Yine de, AppleTrack’e göre yazma sırasındaki %76.6 doğruluk oranının Mark Gurman (%89.1) ve L0vetodream (%88.8) gibi daha az ünlü rakamlardan daha düşük olduğunu belirtmekte fayda var.

Yeni MacBook Air ile ilgili düzenli olarak güncellenen kılavuzumuzda en son söylentileri takip edebilirsiniz. Gelecek yılın ortasına kadar beklemek istemiyorsanız, en iyi MacBook Air fırsatlarını içeren mevcut ürün yelpazesindeki en düşük fiyatları ve en kaçırılmayacak pazarlıkları kontrol edin.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/macbook-air-mini-led-2022-3806940/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...