mac

Yeni MacBook Air ‘Beyaz Ekran Çerçevesi ve Çentik Almak İçin’

Aralık ayında çıkacak yeni Apple ürünlerimize uzun vadeli eklemelerden biri olan bir sonraki MacBook Air merakla bekleniyor. Muhtemelen yeni yıla kadar beklemek zorunda kalacak – ama tasarım açısından ne bekleyebiliriz?

MacRumors, analistler ve uzmanlardan gelen en son raporlara dayanarak yeni MacBook Air hakkında güvenilir söylentilerin bir özetini bir araya getirdi.

Bildirildiğine göre, ekranın etrafında bazı potansiyel alıcıları korkutabilecek beyaz bir çerçeve olabilir. Dizüstü bilgisayarın mavi, yeşil, pembe, gümüş, sarı, turuncu ve mor olmak üzere çeşitli renklerde piyasaya sürüleceğini zaten duyduk. Ancak kasa için hangi rengi seçerseniz seçin çerçevenin kendisi beyaz olacaktır.

Yeni MacBook Pro modellerinde bulunan aynı tür mini LED ekranı göreceğimize dair her türlü belirti var ve ne yazık ki, web kamerasını yerleştirmek için üstte bir çentik olacak. Yani çerçeve beyazsa, çentik de beyaz olacaktır.

Ayrıca, daha fazla bağlantı noktasına yer açmak için klasik kama şekli ortadan kaldırılacaktır. Ancak, HDMI veya yerleşik kart okuyucu desteği olmayacak.

İçeride ise bir M2 işlemci çipi bulmayı bekliyoruz. Ve yeni makine basitçe ‘MacBook’ olarak adlandırılabilir, bu da Air markasının 2008’den beri kullanımda olduktan sonra (en azından MacBook’ta) emekli olduğu anlamına gelir.

MacBook Air’in mevcut modeli Kasım 2020’de piyasaya sürüldü, ancak halefinin ne zaman piyasaya sürüleceği oldukça belirsiz. Apple genellikle Mart, Haziran ve Eylül aylarında etkinlikler düzenler, bu nedenle en kötü ihtimalle dokuz ay daha uzakta olabilir.

En son söylentileri yeni MacBook Air merkezimizde yakalayabilirsiniz. Gelecek yıla kadar beklemek istemiyorsanız, en iyi MacBook Air fırsatlarını içeren derlememizle mevcut modeller için pazarlık yapın.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme (DeepL kullanılarak) ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/new-macbook-air-white-bezel-notch-3811465/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...