Yazılım

Mac’teki En İyi Video Konuşma Uygulamaları: Zoom, Skype ve Daha Fazlası

 

Çoğumuz son birkaç yılda görüntülü aramalarda beklediğimizden oldukca daha çok süre harcadık. Bu yüzden, mevcut yazılımınız hüsrana uğramaya başlıyorsa yada yalnız hangi alternatiflerin bulunduğunu merak ediyorsanız, Mac’te bulunan favori hizmetlerimizden bazıları için yararlı bir kılavuz burada.

yakınlaştır

Zoom, pandemi üstünde tesiri büyük seviyede artan bir uygulamadır ve birçok şahıs sağlam, kullanımı kolay arayüzüne ve parasız kullanımda sunulan etkisi altına alan özellik yelpazesine güvenmektedir.

Hesabınızı oluşturup istemci uygulamasını indirdikten sonrasında hizmet, kullananların 100’e kadar katılımcıyla toplantılar düzenlemesine olanak tanır ve her ay istediğiniz kadar oturum açabilirsiniz. Tek gerçek sınırlama, grup toplantılarının Zoom tarafınca otomatikman sonlandırılmadan ilkin yalnızca 40 dakika sürebilmesidir. Derhal başka bir tane başlatabilirsiniz, bu yüzden o denli sert bir engelleme değil.

Iştirakçilerin ekranlarını görüşmedeki öteki beraberce paylaşabilmeleri için en kullanışlı özelliklerden biri, bu yüzden yeni ürün tasarımını yada aylık performans grafiğini görmek istiyorsanız Zoom bunu yapmanızı kolaylaştırıyor. Her şey AES 256 bit şifreleme ve SSL ile korunmaktadır, bu yüzden şirket sırları güvende kalmalıdır.

Ek sayıda katılımcıya, daha uzun toplantı sürelerine, arama analizine, aramaları kaydetme olanağına ve öteki avantajlara ihtiyacınız var ise, o süre 11,99 £/14,99 ABD Doları’ndan süregelen ücretli katmanlar vardır. Mac’te Zoom’u iyi mi kullanacağınız aşağıda açıklanmıştır.

macOS için Zoom’u edinin

Skype

Microsoft’un video konuşma uygulaması, bu alandaki öncülerden biridir. İlk olarak 2003’te piyasaya sürülen yazılım, güvenilir bir hizmet haline geldi ve bir süre ilkin o denli yaygın hale geldi ki, “Sizi sonrasında Skype ile görüşeceğim” örneğinde olduğu şeklinde, çoğu zaman bir eylem olarak kullanıldı. Bugün, olgun bir üründen bekleyeceğiniz tüm özelliklere haiz kuvvetli bir uygulama.

HD video mevcuttur ve aramadaki öteki kişilerle ekranınızı paylaşabilir, oturumları kaydedebilirsiniz ve işitme güçlüğü çekenlerin katılmaya devam etmesine müsaade eden okunabilir konuşma sürümlerini üretebilen yenilikçi Canlı Altyazı özelliği vardır.

Zoom’un beğenisine ayak uyduran Skype, sanal arka planları da destek sunar ve hatta bunaltan bir toplantıyı canlandırmak istiyorsanız, görüşmedeki her insanın sanal sınıflarda, toplantı odalarında yada top sahasında oturmasını sağlayabilir.

macOS için Skype’ı edinin

Microsoft Ekipleri

Microsoft Ekipleri ilk olarak iş kullanıcıları için tasarlanmış kapsamlı bir hizmettir. Parasız katman etkisi altına alan ve bir çok amaç için kafi. HD görüntülü aramalar yapabilir, ekranınızı paylaşabilir ve yerleşik söyleşi özelliklerinden yararlanabilir, vazife özelliklerini kullanarak etkinlikleri planlayabilirsiniz, ek olarak belgeler ve öteki dosyalar için 5 GB Onedrive depolama kapasitesi vardır. Tüm aramalar ve mesajlar şifrelenir, böylece asla kimse konuşmayı dinleyemez.

Parasız aramalar, 100 katılımcıya kadar bir seferde 60 dakika sürebilir. Bir Microsoft365 aboneliğiniz var ise (5,99 £/6,99 $/m), pakete, arama süresini maksimum 300 kişiyle 30 saate ve ek olarak 1 TB Onedrive depolama alanına çıkarmak şeklinde daha çok Teams özelliği dahildir.

Microsoft Teams Business Basic katmanlarına yükseltme (kullanıcı başına aylık 4,50 Sterlin/6 ABD Doları tutarındadır), toplantıları planlama ve kaydetme olanağı sağlar, ek olarak 300 kişiye kadar çevrimiçi etkinliklere ev sahipliği yapabilirsiniz. Ek olarak, tüm üyeler için Microsoft Office’in masaüstü sürümlerinin yanı sıra web seminerlerine ev sahipliği yapma kabiliyeti ekleyen ve kullanıcı başına aylık 9,40 Sterlin/12,50 ABD Doları tutarında bir İş Standardı katmanı da vardır.

macOS için Microsoft Teams’i edinin

Google Meet

Google’ın seneler süresince birçok görüntülü arama uygulaması oldu, sadece şu anda odaklandığı şey Google Meet. Yakın zamana kadar yalnızca Google’ın G-Suite hizmetine ücretli bir abonelikle kullanılabiliyordu, sadece şimdi yazılımın hepimiz tarafınca kullanılabilecek parasız bir katmanı var.

Google Meet katmanında, evet, adın kafa karıştırıcı bulunduğunu biliyorum, Google hesabı olan hepimiz, yalnızca bir kişiyle yada 3 yada daha çok kişiyle bir saate kadar sürebilen bir toplantıyı anında ayarlayabilir. katılımcılar. Sınır, bir çok durumda bolca olması ihtiyaç duyulan parasız bir aramada 100 kişidir. Davet içinde ekranları paylaşabilir, fikirleri göstermek için Beyaz Tahta hususi durumunu kullanabilirsiniz, ek olarak Skype’taki Canlı Altyazı özelliğine benzer yerleşik bir Canlı Altyazı özelliği vardır ve bu özellik konuşmanın metin sürümünü oluşturmak için Google Tercüme’yi kullanır ( şu anda yalnız İngilizce).

Toplantıları kaydetme yada ara odalarını ve anketleri kullanma şeklinde daha çok özelliğe ihtiyacınız var ise, ABD’de gecelik 7,99 ABD doları olan ve Birleşik Krallık’ta Google İşletme Standardı olarak adlandırılan Google Workspace Bireysel Katmanına ihtiyacınız olacaktır. , £ 8,28 p/m maliyetle.

Hizmet, nerede ise tüm web tarayıcıları yada iOS ve iPadOS’taki uygulamalar vasıtasıyla kullanılabilir.

macOS için Google Meet’i edinin

Yüz Zamanı

Elbet Apple, macOS ile beraber parasız bir video konuşma uygulaması sağlıyor. FaceTime, son birkaç yılda oldukca daha yetenekli bir hizmet haline geldi ve arkadaşlarınıza ve ailenize ayak uydurmak istiyorsanız size sunacak oldukca şeyi var.

Applecentric olmakla beraber, Windows yada Android cihazlardaki dostlar artık onlara gönderdiğiniz bağlantılar vasıtasıyla eğlenceye katılabilir. Hemen sonra aramaya Chrome yada Edge tarayıcıları vasıtasıyla erişirler. Bir Grup Aramasında 32’ye kadar katılımcı olabilir ve yukarıda listelenen öteki birçok hizmette olduğu şeklinde bir süre sınırı yoktur. (İşte bir grup FaceTime aramasının iyi mi yapılacağına dair bir eğitim.)

macOS Monterey ile FaceTime artık bir görüşmede beraber müzik dinlemenize yada TV şovları ve film izlemenize olanak tanıyan kafi oranda paylaşım seçeneğine haiz. Öteki katılımcılara yalnızca Mac’inizdeki bir web sayfasını yada resmi göstermek istiyorsanız, Ekranı Paylaş özelliklerini kullanabilirsiniz (ekranınızı Mac’te iyi mi paylaşacağımız kılavuzumuzda daha detaylı bir şekilde açıklıyoruz).

SharePlay, birden fazla kullanıcının aynı içeriğin keyfini çıkarırken video ve ses oynatmayı senkronize etmesine izin vermek için Apple Music ve Apple TV+ şeklinde uygulamalarla çalıştığından birazcık değişik bir özelliktir. Bununla beraber, Netflix, Spotify ve Amazon Prime Video şeklinde şu anda SharePlay ile kullanılamayan sınırı olan sayıda medya sağlayıcısı var.

Öteki güncellemeler içinde, aramadan gelen seslerin, kişinin konuşmuş olduğu ekrandaki alandan geldiğini gösteren Uzamsal Ses ve Potrait modu arka planı bulanıklaştırır. Bunlar belirli donanım gereksinimleriyle sınırlıdır, bu yüzden Mac’iniz birazcık zorlanıyorsa, standart görünümlere ve seslere bağlı kalmanız gerekir.

FaceTime, ekip toplantıları vb. için kullanılabilse de, hala üstün olduğu dostlar ve ailelerle meydana getirilen resmi olmayan görüşmelere daha çok odaklanmaya devam ediyor.

Buluşmaya git

  • Fiyat: Ayda 9,50 £/12 $’dan itibaren

Gereksinimleriniz öncelikli olarak işle ilgiliyse, iletişiminizin kapsamını genişletmek istiyorsanız GoTo Meeting, birçok ek seçeneğe haiz kapsamlı bir hizmettir. Tamamen çapraz platform olduğundan, aramalar için nerede ise her aleti kullanabileceksiniz.

Ustalaşmış katman aylık 9,50 £/12 ABD doları tutarındadır ve bu tür bir üründen bekleyeceğiniz özelliklerin bir listesiyle beraber gelir: HD video, 150 kişiye kadar görüşme, toplantılarda süre sınırlaması yok, güvenli bağlantılar, ekran paylaşımı, mesajlaşma , ara odaları ve insanların yorum yapmak istediklerini belirtebilecekleri El Kaldırma kabiliyetleri.

Görüşmede daha çok kişiye, tercüme yazılara, kayıt özelliklerine ve öteki özelliklere ihtiyacınız var ise, o süre aylık 12,67 £/16 $ tutarındaki İşletme katmanını isteyeceksiniz. Go To ek olarak web seminerleri ve video eğitimi hizmetleri de sunar, bu yüzden iş arkadaşlarınızla tanışmak yada onları uzaktan eğitmek şeklinde dijital tedarikiniz için eksiksiz bir çözüm olabilir.

GoTo Toplantısını Alın

Daha iyi kalite elde edin

Yukarıdaki hizmetler sizi gururlandıracak, sadece uygulamaların kontrolü dışındaki faktörler görüntülü görüşmelerinizin standardını etkileyebilir: en açık şekilde web bağlantınızın kalitesi. Ek olarak her uygulamada performansta ince ayar yapmanıza olanak tanıyan hususi ayarlar da vardır.

Bu sorunlara ilişkin kapsamlı bir kılavuz için Mac’te görüntülü görüşme kalitesi iyi mi artırılır başlıklı makaleyi okuyun.

Etiketler:

Not: Internet sitemizdeki bağlantılar vasıtasıyla satın aldığınızda, size hiçbir ek ücret ödemeden bir komisyon kazanabiliriz. Bu, editoryal bağımsızlığımızı etkilemez. Daha çok informasyon edin.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/best-video-conferencing-apps-mac-3786555/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...