Yazılım

macOS Monterey’in Onuncu Betası Geliyor: Son Sürüm Yakında mı?

macOS Monterey’in onuncu beta sürümü şimdi geliştiriciler ve herkese açık test kullanıcıları ile birlikte, macOS Monterey’in son sürümünün yakında kullanıma sunulacağını öne sürüyor.

En son beta sürümünde bazı ilginç eklemeler var: yani Universal Control bir beta etiketi kazandı, ancak yazılım özelliği hala beta sürümünde mevcut değil – özellik testçilerine erişmek için bunu manuel olarak uygulaması gerekiyor.

Birden fazla Mac ve iPad’de fare ve klavye kullanmayı, bir ekrandan diğerine sorunsuz bir şekilde geçmeyi, hatta farklı makineler arasında sürükleyip bırakmanıza izin veren Evrensel Kontrol özelliği hala ‘resmi olarak’ mevcut değil, ancak burada özetlenen çok karmaşık adımları izlerseniz manuel olarak etkinleştirmek mümkündür.

Bunun, Apple’ın Universal Control’ü Monterey’in halka açık olduğu son sürümüne beta olarak dahil edeceği anlamına geldiğini düşünmüyoruz. Henüz resmi olarak test edilmemiş olması, beta formunda bile olsa prime time için henüz hazır olmadığını gösterir. Ancak Apple geçmişte yazılımın son sürümleriyle birlikte beta etiketli özellikler yayınladı, bu nedenle bunu yapması mümkün.

Yeni işletim sistemini test etmekle ilgileniyorsanız, Apple Beta Yazılım Programına nasıl katılacağınızı ayrı bir makalede açıklıyoruz.

Beta sürümlerinin genellikle çok sayıda hata içerdiğini unutmayın, bu nedenle yüklemenin riski size aittir.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/tenth-beta-macos-monterey-3809410/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...