mac

macOS 12.3 Ekran Problemlerine Niçin Oluyor

macOS 12.3’ün piyasaya sürülmesinin arkasından, birçok Mac kullanıcısının harici vizyonun artık çalışmadığını fark ettiğine dair raporlar, Evrensel Denetim’ün eklenmesine gölge düşürdü.

macOS 12.3’ü kurduktan sonraki gün, Mac mini’mde kullandığım iki monitörden biri (LG) aralıklı olarak çalışmaya başladı. Arada bir kapanıp yeniden açılıyordu. Kabloları sallardım, kapatıp yeniden açardım ama hiçbir şey problemi çözmüş şeklinde görünmüyordu.

Sonunda onu yedek bir ekranla (bir Dell) değiştirdim ve başka bir şey düşünmedim… ta ki başkalarının da aynı şeyi yaşadığını öğrenene kadar.

Bazı kullanıcılardan, evvelinde çalışan bir ekranın artık algılanmayacağına dair raporlar vardı. Benim durumumda bir HDMI bağlantısı kullanıyordum, sadece öteki raporlar bunu USB-C ve Thunderbolt ile ilgili olarak önerdi. Benimki bir M1 Mac, sadece problem Intel Mac’leri de etkiliyor şeklinde görünüyor.

macOS 12.3’te ekran problemi iyi mi düzeltilir

Problem, DisplayPort 1.4 protokolüyle ilgili olabilir. Bir kullanıcı, protokol sürümünü 1.4’ten eski sürüm 1.2’ye değiştirdikten sonrasında monitörünü yeniden kullanabildiğini bildirdi. Sadece 1.2’den 1.4’e geçişin de problemi çözdüğüne dair raporlar da vardı.

Öteki kullanıcılar ekranlarını fişten çekip, şebekeden ayırdıktan ve tekrardan bağladıktan sonrasında, ötekiler ise HDMI’ya geçerek yeniden denetim edebildi.

Apple’dan mevzuyla ilgili hemen hemen bir geri dönüş yok.

Bu yazı ilk olarak Macwelt’te gösterildi. Karen Haslam’ın çevirisi.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/macos-123-display-problems-3814580/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...