mac

Yeni MacBook Pro 14 inç ve 16 inç “Seri Üretime Girin”


screenshot

Apple’ın tedarikçileri, 2021 için merakla beklenen yeni nesil MacBook Pro’nun hem 14 inç hem de 16 inç ekran boyutlarında toplu (veya “hacimli”) üretimine başladı.

Apple, sektörel haber sitesi DigiTimes’a göre, “yukarı akış tedarik zincirindeki kaynakları” öne sürerek Kasım ayı sonuna kadar ayda 800.000 adede kadar üretime ulaşmayı hedefliyor.

Haber, Apple’ın yeni MacBook Pro modellerini 2021 Eylül ve Kasım ayları arasında piyasaya sürmeyi planladığını gösteren önceki raporlarla örtüşüyor. Yılın ilk yarısındaki donanım duyurularının azlığının ve tipik olarak sakin geçen bir yazın ardından Apple, yeni MacBook Pro modellerini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Yeni MacBook’lar iPhone 13, Apple Watch Series 7 ve haber sitesi sütun inçleri için yeni AirPod’larla yarışıyor.

Yeni MacBook Pro modellerinin, Apple’ın iPad Pro tabletinin amiral gemisi versiyonunda halihazırda kullanılan bir teknoloji olan mini-LED ekran arka aydınlatmasına sahip olması bekleniyor. Mini-LED, mevcut MacBook modellerinin ekranlarının sunduğundan daha iyi renk üretimi, daha siyah siyahlar, daha yüksek kontrast ve daha büyük dinamik aralık sağlamak üzere tasarlanmıştır.

Yeni Pro modelleri aynı zamanda güncellenmiş bir tasarım ve yeni Apple Silikon yongaları (muhtemelen M1X veya M2 işlemciler) alabilir.

MacBook Pro 14in ve MacBook Pro 16in haber merkezlerimizle en son sızıntıları ve söylentileri takip edebilirsiniz. Mevcut modellerden birinde bir pazarlık bulmakla daha fazla ilgileniyorsanız, en iyi MacBook Pro fırsatlarının toplanmasına gidin.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme (DeepL kullanılarak) ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/macbook-pro-mass-production-3807327/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...