iPhone

Mac’ler İçin En İyi E-posta Uygulaması – Ücretsiz Seçenekler Dahil


macbook air 2018 lifestyle 0011

Spark, Readdle tarafından kabul edilen bir e-posta uygulamasıdır ve o kadar ki Mac App Store’da Apple tarafından Editörün Seçimi ödülüne layık görülmüştür.

İCloud söz konusu olduğunda atlanacak birkaç çember olmasına rağmen, kurulumu nispeten kolaydır. Bunu Spark’ta ayarlamak için uygulamaya özel bir parola oluşturmanız gerekecek ve bunu yapmak için İki Faktörlü Kimlik Doğrulamanın açık olması gerekir. Bu, Spark ile ilgili bir sınırlamadan ziyade Apple’ın bir güvenlik özelliğidir.

Spark’ın düzeni temiz ve basittir. Kenar çubuğunda, bağladığınız çeşitli e-posta hizmetleri (Gmail, Hotmail, iCloud, Exchance vb.) için tüm Gelen Kutularınız bulunur, ancak her şeyi tek bir yerde görebilmeniz için evrensel bir gelen kutusu da vardır. Spark’ın gerçek avantajlarından biri Akıllı gelen kutusu ayarıdır. Bu, aldığınız postayı Kişisel, Bildirimler, Bültenler, Pinler ve Görülenler dahil olmak üzere farklı bölümlere ayırır. En başından beri daha az stresli hissettik çünkü önemli olan şeyler, hemen buna odaklanabilmemiz için çekip alınmış gibi hissettik.

Bir e-posta açın ve bir Sabitleme seçeneği göreceksiniz – bu, Mail’de bir e-postayı İşaretlemeyi seçmeye benzer, ancak daha çok Notes’ta bir notu veya Safari’de bir web sayfasını Sabitleme şeklinize uygun. Önemli e-postaları ayırmanın kolay bir yolu, böylece onları hızlı bir şekilde bulabilirsiniz – sadece her şeyi sabitlemeyin. Keşke Mail de bunu yapabilseydi!

Ayrıca harika bir fikir olduğunu düşündüğümüz bir erteleme seçeneğiniz de var. E-postalarımızı, e-postaları açarak, hemen herhangi bir işlem yapmamız gerekip gerekmediğini görmek için onlara bakarak ve daha sonra geri dönmek amacıyla Okunmadı Olarak İşaretleyerek ‘yönetme’ eğilimindeyiz. Spark ile bir e-postayı bugün, yarın, gelecek hafta, bir gün sonraya ertelemeyi veya bir tarih seçmeyi seçebiliriz.

Bir e-postanın altına kaydırırsanız, başka bir güzel özellik göreceksiniz. Burada Yanıtla, İlet ve Hızlı Yanıtla düğmelerini göreceksiniz. Hızlı Yanıt, kısa mesajlara veya sosyal medya gönderilerine, Harika Fikir veya Beni Ara gibi yanıtların eklenmesiyle Beğen veya Sev ile yanıtlama şeklinize biraz benzer. Bu fikri beğendik, ancak bu tür yanıtlar muhtemelen iş e-postası için uygun değildir.

E-postalarınızı hızlı bir şekilde yönetmek için kullanabileceğiniz bazı kullanışlı kaydırma işlemleri vardır. Soldan sağa kısa bir kaydırma, Oku’dan Okunmamış’a değişir. Soldan sağa uzun bir kaydırma, bir e-postayı arşivler. Sağdan kısa bir kaydırma, bir e-postayı Pinler. Ve uzun bir kaydırma formu sağ silecektir. Pinlemek istediğimiz bir şeyi yanlışlıkla sileceğimiz için biraz endişeliydik. Aslında, kaydırma eylemlerini Ayarlar’da değiştirerek daha da kullanışlı hale getirebilirsiniz.

Şablonlar başka bir kullanışlı özelliktir. Sık sık aynı veya benzer ifadeler içeren e-postalar gönderiyorsanız, bunları Şablonlarda saklayabilir ve gerektiğinde arayabilirsiniz.

Kendinizi sık sık gece geç saatlerde e-postanızı kontrol ederken bulursanız ve orada yanıt vermeyi bırakırsanız ve daha sonra e-postanızın kaçırılmasını istemediğiniz veya o kişinin akşam 11’de size yanıt vermek zorunda olduğunu hissetmesini istemediğiniz için, o zaman Sonra Gönder tam size göre. Bu, bir e-postanın ne zaman gönderileceğini planlamanıza olanak tanır, böylece bugün, bu akşam veya yarın daha sonra göndermeyi seçebilir veya takvimden bir tarih seçebilirsiniz.

Ayrıca bir hatırlatıcı ayarlama seçeneği de vardır – bu nedenle, örneğin bir hafta içinde bir yanıt alınmadıysa, onlara harekete geçmelerini hatırlatmanızı hatırlatan bir uyarı alabilirsiniz. Bu gerçekten yararlı olabilir.

Uygulama, iCloud ve Gmail ile çalışan yerleşik bir takvime sahiptir. iCloud, Google, Yahoo, Exchange, Outlook ve IMAP’yi destekler.

Spark ücretsizdir, ancak çeşitli ekip odaklı özellikler ve ekstra dosya depolama için aylık kullanıcı başına ücret ödeyebilirsiniz. Uygulama harika ve kesinlikle bırakmalısınız, ayrıca aynı derecede güçlü bir iOS uygulaması da var.

Kaynak: https://www.macworld.com/article/668716/best-email-app-for-macs.html

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...