Yazılım

iPhone 13’ün Face ID’si artık ekran değiştirmelerle öldürülmüyor

Eylül ayının sonlarında, cihazın ekranını yetkisiz bir parçayla değiştirirseniz, iPhone 13 el cihazlarındaki Face ID özelliğinin çalışmayı durduracağını ortaya çıkardık. Artık bu ‘politikanın’ yakında sona ereceğini biliyoruz.

Yaklaşan iOS 15.2 yazılım güncellemesinin bir parçası olarak, cihazın ekranını evde veya yetkili olmayan bir servis merkezinde değiştirdikten sonra bile iPhone 13’te Face ID kullanmaya devam etmek mümkün olacak.

iCorrect tarafından iOS 15.2’nin en son beta sürümünü çalıştıran bir el cihazı kullanılarak yayınlanan bir video, Face ID’yi devre dışı bırakmadan ekranın başarılı bir şekilde değiştirildiğini gösteriyor. Kullanıcı hala sistemin “iPhone ekranınızın orijinal bir Apple parçası olup olmadığını belirleyemediğine” dair bir uyarı mesajı alıyor, ancak bu kadar.

iOS 15.2’nin bir ay içinde genel kullanıma sunulması bekleniyor. Bunu yaptığında iPhone’unuzda iOS’u nasıl güncelleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Bu haber, Çarşamba günü Apple’ın önümüzdeki yılın başlarında bir Self Servis Onarım programı başlatacağı duyurusuyla ilginç bir şekilde örtüşüyor. Programın bir parçası olarak, kullanıcılar doğrudan şirketten ‘orijinal’ Apple parçaları sipariş edebilecekler, bu nedenle belki de bu gibi durumlar daha az yaygın hale gelecektir.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme (DeepL kullanılarak) ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/face-id-screen-replacement-3810805/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...