Apple

Apple Personeli ‘Savunamaz’ Çalışma Koşullarını Rapor Etti

The Verge, Apple’ın ön saflarındaki koşullara ve şirkette perakende, destek ve satışta çalışanların koşullarına ilişkin ayrıntılı ve sert bir açıklama yayınladı. Rapor, Apple’ın kurumsal personelinin, burada daha önce tartıştığımız memnuniyetsizliğin kendi nedenleri olmasına rağmen, birçok saatlik çalışanın daha da kötüleştiğini gösteriyor.

Site kaynaklarına göre, çalışma koşulları ve ücretlerle ilgili şikayetler dikkate alınmadı. Ve performans değerlendirmeleri – ve dolayısıyla terfi ve daha iyi çalışma programları için fırsatlar – arama saatleri ve müşteri memnuniyeti raporları gibi çalışanın kontrolü dışındaki faktörlerden etkilenebilecek algoritmalara ve istatistiklere dayanıyor gibi görünüyor.

Verge, Apple’ın son yıllardaki finansal başarısı ile ön saflardaki çalışanların çalışma koşulları arasında büyük bir fark gördüklerini söyleyen 16 mevcut ve eski çalışanla konuştu.

Bazıları maaş yüzünden hayal kırıklığına uğradı ve iptal edilen bir etkinlikten arta kalan tişörtlerin “hediye” olarak dağıtılmasıyla hakarete uğradı. Diğerleri, uzaktan teknik desteğin taleplerini zor buluyor, sohbet destek personelinin aynı anda üç konuşmayı gerçekleştirmesi bekleniyor ve bir çalışan, bir müşteri strese girdikten ve kamerada bileğine bir ustura tuttuktan sonra sıkıştırmayı açması için sadece yarım saat verildiğini iddia ediyor.

Eski bir çalışan, “Ruhumuzun insanımız olduğunu söylüyorlar ama bana gerçekten öyle hissettirmedi” dedi.

Apple şu yanıtı verdi: “Tüm endişeleri ciddiye alıyoruz ve bir endişe dile getirildiğinde kapsamlı bir şekilde araştırıyoruz.” Ancak şirket, mahremiyet nedeniyle bireysel vakalar hakkında yorum yapmadığını söyledi.

Makalenin tamamı The Verge’de okunabilir.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme (DeepL kullanılarak) ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/untenable-working-conditions-3811510/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...