iPhone

iPhone 13 Sonuçta Bir Terabayt Depolama Sunacak, Analistler Israr Ediyor

Apple’ın 2021 için yeni iPhone’larını tanıtmasına iki aydan kısa bir süre kala (en son rapor 14 Eylül’e işaret ediyor), bazı söylentiler net bir fikir birliğine dönüşüyor. Ancak uzmanlar, el cihazlarının en pahalı sürümleriyle kullanılabilecek depolama miktarı gibi birkaç ayrıntı konusunda bölünmüş durumda.

9to5Mac tarafından alıntılanan analist Wedbush’un yeni bir raporuna inanabilirsek, Apple’ın maksimum depolama alanını 512 GB’den tam terabayta (TB) ikiye katlayabileceğini duyuyoruz.

Araştırmacılar, “Spesifikasyon açısından bakıldığında,” diye yazıyorlar, “iPhone 13’ün bugünün en yüksek Pro depolama kapasitesinin iki katı olan 1 TB depolama seçeneğine sahip olacağına dair güvenimizi artırdık.”

iPhone XS ve XS Max üç yıl önce piyasaya çıktığından beri maksimum depolama alanı 512 GB oldu, bu nedenle nispeten yakında bir artış zamanı geldi gibi görünüyor. (İPad Pro serisi 2018’den beri 1 TB sunuyor ve şu anda 2 TB’a kadar sunuyor.) Ekim ve Ocak aylarında kaynaklar Apple’ın gerçekten iPhone 13 için 1 TB’a çıkmayı planladığını iddia etti.

Ancak geçen ay, Apple’ın 512 GB’de kaldığını iddia eden Tayvanlı araştırma firması TrendForce tarafından 1 TB teorisine soğuk su döküldü. TrendForce’un bu iddiayı tekrarlayarak karşılık verip vermeyeceğini veya terabaytların söylenti döngüsünün son haftalarında yükselişe geçip geçmeyeceğini merak ediyoruz.

Bu konuda açık fikirli olmamız gerekecek, analistler görünüşte bir anlaşmazlığa kilitlenmiş durumda. Ama önemli mi? Kabul etmek gerekir ki, çoğu kullanıcı asla bu kadar fazla depolama alanına ihtiyaç duymayacak – ancak düzenli olarak yüksek çözünürlükte çekim yapan veya film çekenler 512 GB’den fazla seçenekten faydalanacaktır.

iPhone 13 hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz – veya Apple, müşterilerinin batıl inançlarını göz önünde bulundurarak bu sonbaharda piyasaya sürdüğü yeni telefonları aramaya karar verirse – düzenli olarak güncellenen iPhone 13 haber merkezimizi ziyaret edin. O kadar bekleyemiyorsanız, en iyi iPhone fırsatları kılavuzumuzla mevcut ürün yelpazesindeki en düşük fiyatları ve en sıcak indirimleri kontrol edin.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/iphone-13-terabyte-storage-3806855/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...