iPhone

Apple, İtalya’da 53 Milyon Sterlin Pil Kapısı Cezasına Karşı

Kasım ayında Apple, şirketin iPhone’u su geçirmez olarak pazarlamasının ardından, yetkilinin görüşüne göre yalnızca özel durumlarda geçerli olduğunu yeterince açıklamadan İtalyan rekabet kurumu tarafından 10 milyon avro para cezasına çarptırıldı.

Şimdi Apple, sözde Batterygate skandalıyla ilgili son davalarda İtalya’da 60 milyon avro (yaklaşık 53 milyon sterlin) para cezasıyla karşı karşıya. Bu, şirketin pil ömrünü uzatmak için eski iPhone’ları kasıtlı olarak yavaşlattığı zamandı; bu, müşterileri bilgilendirmeden yapılan ve çok sayıda şikayete ve yasal işlemlere yol açan bir değişiklikti.

Apple zaten ABD’de Batterygate yüzünden yüz milyonlarca dolar para cezasına çarptırıldı – ilk başta 500 milyon dolar ve kısa süre sonra 113 milyon dolar – ve İspanya ve Belçika’da benzer davalar sürüyor. Reuters haber ajansına göre, Portekiz’de bir toplu dava davasından bahsediliyor.

Avrupa tüketici örgütü Euroconsumers, Apple aleyhine açılan davaların koordine edilmesini sağlayacak ve bu da başarı olasılığını artıracaktır.

{

”,”

‘2.0’

‘script’,”);
‘init’, ”
”, ”);
”,”);
);

}
.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/batterygate-fine-italy-3800962/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...