iPhone

iPhone 13: Enerji Açısından Verimli LTPO Ekranları İçin Daha Fazla Kanıt

DigiTimes’ın yeni bir ödeme duvarlı raporuna göre (MacRumors tarafından alıntılandı), iPhone 13’ün 2021’in sonlarında piyasaya sürülecek iki Pro modeli LTPO (düşük sıcaklıklı polikristalin oksit) ekranlarla donatılacak.

LTPO monitörlerin avantajı, mevcut iPhone’larda kullanılan ekranlardan% 15 ila% 20 daha fazla enerji verimli olmaları ve bu da daha uzun pil ömrüne yol açabilmesidir. Alternatif olarak, Apple pil ömrünü kabaca aynı tutmayı ancak pilin boyutunu küçültmeyi veya daha yüksek güçlü bileşenler ve özellikler eklemeyi seçebilir.

Apple’ın yeni telefonlar için düşündüğünü bildiğimiz bir yüksek güçlü özellik, 12 serisi iPhone’lardaki 60 Hz hızından 120 Hz yenileme hızıdır. Bu, yeni iPhone’lara daha pürüzsüz bir arayüz ve animasyonları ve diğer hareketli görüntüleri işleme konusunda gelişmiş bir yetenek sağlayacak ve bir ekran uzmanının iPhone 12’yi atlamayı ve iPhone 13’ü beklemeyi haklı göstermesinin nedenlerinden biri.

Yeni iPhone ekranları Samsung ve LG tarafından üretilecek, ancak uzun vadede Çinli tedarikçi BOE de getirilebilir.

LTPO söylentisi bir süredir ortalıkta dolaşıyor. Kaynaklar, iPhone 13’ün (veya bazı modellerinin) bu ekranları geçen yılın Haziran ayı gibi erken bir zamanda alacağını tahmin ediyordu ve söylenti Kasım ve Mart aylarında yeniden ortaya çıktı.

Bu tür bir tutarlılık, söylentileri değerlendirirken genel olarak iyi bir işarettir. Ancak iPhone 12’nin piyasaya sürülmesinden önce de benzer söylentilerin bol olduğunu unutmayın.

Bu yılki lansmanlarla ilgili en son söylentiler için, düzenli olarak güncellenen iPhone 13 haber merkezimizi okuyun. Ancak sonbahara kadar bekleyemiyorsanız, en iyi iPhone fırsatları için rehberimize göz atın ve mevcut bir model için pazarlık yapın.

{

”,”

‘2.0’

‘script’,”);
‘init’, ”
”, ”);
”,”);
);

}
.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/iphone-13-ltpo-screens-3803576/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...