iPhone

Apple, App Store’un Tekel Olarak Gösterilmesini Reddediyor

Epic Games ve Spotify gibi şirketlerin Apple’ın idaresine yönelik sert eleştirilerinin ardından, dünyanın dört bir yanındaki yetkililer son zamanlarda App Store’da bir dizi soruşturma başlattı. Ancak Apple bunu yalan söylemiyor.

Avustralya Rekabet ve Tüketici Komisyonu’na (ACCC) gönderilen bir sunumda Apple, pek çok alternatif olduğunu iddia ederek App Store’un tekel olduğu fikrine şiddetle karşı çıktı.

Apple, Google, Amazon, Samsung ve Microsoft tarafından işletilen diğer uygulama mağazalarının yanı sıra, geliştiricilerin web uygulamalarına yatırım yapabileceğini vurguluyor. Başka bir deyişle, neredeyse tüm internet emrinde.

Apple, “Geliştiriciler, uygulamalarını kullanıcılara ulaştırmak için birçok alternatife sahip ve daha da önemlisi, aslında kullanıyor,” diyor. “Bu alternatifler, hem uygulamaları App Store yerine doğrudan kullanıcılara dağıtma yöntemlerini hem de uygulama gelirini platformdan bağımsız olarak kullanıcıların eline çeken abonelikleri, üyelikleri ve ücretli hizmetleri dağıtma yöntemlerini kapsıyor ve böylece uygulamanın kendisinin maliyetsiz dağıtımını kolaylaştırıyor iOS cihazlarda. “

Apple ayrıca App Store’daki ücretlerin rakiplerin mağazalarından daha yüksek olmadığına ve birkaç ay öncesinden bu yana yılda bir milyon dolardan az kazanan geliştiricilerin 30 yerine yalnızca% 15 ücret ödemesi gerektiğine dikkat çekiyor. %.

Bu argümanların bir sonucu olarak, “Apple’ın güçlü görüşü, Apple App Store’dan veya Apple’ın davranışından herhangi bir piyasa başarısızlığının ortaya çıkmadığıdır.”

Yetkililer yine de App Store’un bir tekel oluşturduğu sonucuna varırlarsa, Apple için büyük bir para cezası olabilir, ancak şirket muhtemelen böyle bir karara itiraz edecektir.

{

”,”

‘2.0’

‘script’,”);
‘init’, ”
”, ”);
”,”);
);

}
.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/app-store-monopoly-3803214/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...