iPhone

iPhone 13 ‘Daha Hızlı 5G’yi Destekleyecek’

Geçen yıl iPhone 12 lansmanında belki de en çok dikkat çeken yeni özellik 5G bağlantısına verdiği destek oldu. Ancak ABD dışındaki kullanıcılar için bu, her zaman heyecan uyandırmayan karışık bir nimet olduğunu kanıtladı.

Bunun bir nedeni, şu anda yalnızca ABD’deki iPhone 12 kullanıcılarının 5G standardının daha hızlı versiyonu olan mmWave veya milimetre dalgasına erişebilmesidir. Birleşik Krallık’ta ve diğer yerlerde iPhone sahipleri, en son donanıma sahip olsalar bile, daha yavaş olan ‘alt-6’ veya alt-6GHz sürümüyle sınırlıdır. (Her bölgede hangi hücresel bantların desteklendiğini şuradan okuyabilirsiniz: Apple’ın 5G ve LTE web sayfası.)

Ancak bu 2021’de değişebilir. Analist Ming-Chi Kuo’nun MacRumors tarafından aktardığı yeni bir rapora göre, mmWave desteği bu sonbaharda iPhone 13 modellerinin lansmanının bir parçası olarak çok daha fazla ülkede sunulacak. ABD’ye ek olarak, Kanada, Avustralya, Japonya’daki iPhone sahiplerinin ve İngiltere’yi de içereceğini umduğumuz “Avrupa’nın önde gelen cep telefonu operatörlerinin” daha hızlı standardı kullanabilmeleri için iyi bir şans var.

MmWave için teorik maksimum hız, alt-6 için oldukça düşük olan 100-400Mbps ile karşılaştırıldığında 1-2Gbps’dir. Sub-6’nın avantajları vardır – teknolojinin daha uzun bir menzili vardır ve bu, büyük şehirlerin dışındaki kullanıcılar için kullanışlıdır – ancak ideal olan, ABD iPhone 12 sahiplerinde olduğu gibi her ikisine de erişim sağlamaktır ve bu nedenle, her iki dünyanın en iyisi.

Bunun yeni bir teori olmadığı belirtilmelidir. Ocak ayında, Apple’ın mmWave antenleri için beklenmedik şekilde büyük bir sipariş verdiğine dair bir haberi ele aldık, bu da iPhone 13’ün mmWave’i İngiltere’ye ve başka yerlere getireceğini kuvvetle önerdi. Ayrıca, iPhone 13’ün sunduğu 5G’nin, enerji tasarruflu Qualcomm Snapdragon X60’ın söylentileri sayesinde daha iyi pil ömrünü destekleyeceğini düşünüyoruz.

Kapsamlı iPhone 13 haber merkezimiz ile bu sonbahar duyuruları hakkındaki en son sızıntıları, ipuçlarını, ipuçlarını ve söylentileri takip edin. Telefonunuzu yükseltmeden önce bu kadar uzun süre beklemek istemiyorsanız, en iyi iPhone fırsatlarını içeren derlememizi kontrol ederek güncel bir model için pazarlık yaptığınızdan emin olun.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/faster-5g-iphone-13-3803840/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...