Yazılım

İOS 15 ve macOS 12 Spotted’a İlk Referanslar

Bu yılki büyük iPhone yazılım güncellemesinin uzun ve öngörülebilir bir diziden sonra iOS 15 olarak adlandırılacağını tahmin etmek için dahi olmak gerekmiyor. Ancak Apple normalde, ilgili koddaki yaklaşan “TBA” güncellemelerine atıfta bulunarak, sürüm numaralandırmasının büyük bir sır olduğunu varsayar.

Ancak bu yıl farklı görünüyor. 9to5Mac sitesi, Safari tarayıcısının oluşturma motoru olan WebKit kodunda iOS 15’e yönelik ilk açık referansı keşfettiğini iddia ediyor.

Kod aynı zamanda macOS 12’yi de ifade eder. Bu numaralandırma da 2020’de macOS 11’in piyasaya sürülmesinden sonra büyük bir sürpriz olarak tanımlanamazdı, ancak daha az kesindi: Apple nihayet tam bir ileri atlamadan önce uzun bir 10.x güncellemesi serisi yayınladı geçen yıl sayı. Şimdi şirketin izleyeceği model bu gibi görünüyor.

Sürüm numaralarının yanı sıra, güncellemelerde neler sunulacağına dair herhangi bir ayrıntı bilmiyoruz. Ancak yeni işletim sistemlerinin Haziran ayında WWDC 2021’de iPadOS 15, tvOS 15 ve watchOS 8 ile birlikte duyurulacağından ve gösterileceğinden oldukça emin olabiliriz.

Bundan sonra, birkaç aylık beta testi gelecek. Ve sonra, Eylül veya Ekim’de, nihai genel sürümler yayınlanacak.

{

”,”

‘2.0’

‘script’,”);
‘init’, ”
”, ”);
”,”);
);

}
.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/first-references-to-ios-15-macos-12-3803213/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...