iPhone

iOS 15, iPhone Sahipleri Üzerinde Küçük Bir Etki Bırakıyor

Yeni rakamlar, iPhone sahiplerinin yeni iOS 15 yazılım güncellemesinden geçen yıl iOS 14’ten daha az etkilendiğini veya daha doğrusu daha az iPhone sahibinin onu yüklemek için yeterince etkilendiğini gösteriyor.

Analist firması Mixpanel’in istatistiklerine göre, iOS 14.0’ın herkese açık son sürümü 48 saat boyunca kullanılabilir olduğunda, iPhone kullanıcılarının %14,7’si onu yüklemişti.

Bu yıl, iOS 15’in piyasaya sürülmesinden 48 saat sonra aynı rakam önemli ölçüde daha düşüktü: Mixpanel tarafından ölçülen cihazların yalnızca %8,6’sı iki gün sonra iOS 15’i çalıştırıyordu.

Üç günlük kullanılabilirlikten sonra, iOS 15’in yükleme yüzdesi %11,6’ya yükseldi ve bu, iOS 14 için eşdeğer rakamın (%20,2) çok daha gerisinde kaldı.

Mixpanel’in rakamlarına dayalı olarak, kullanılabilirliğin ilk beş günü boyunca iOS 14’ün benimsenmesini gösteren bir grafik:

Ve işte iOS 15 için gözle görülür şekilde daha yavaş bir yükseliş gösteren eşdeğer grafik:

Yavaş benimsemenin bir nedeni, iOS 15’te sansasyonel yeni özelliklerin olmaması olabilir. iOS 14, uygulamaları ana ekrandan kaldırma, ancak bunları örneğin yeni Uygulama Kitaplığında tutma özelliğini ekledi ve yeni Ana ekran ile dalgalar yarattı. Widget özelliği.

MacRumors ayrıca, bu değişiklikten haberdar olacak kullanıcı sayısı konusunda şüphelerimiz olsa da, yakın tarihli bir Apple duyurusunun – iPhone sahiplerinin iOS 14’te kalabilecekleri ve önemli güvenlik güncellemelerini almaya devam edebilecekleri – bir faktör olacağını da teorize ediyor.

İOS 15’te, bazı potansiyel yükselticileri geciktirmiş olabilecek, iyi duyurulan bazı hatalar olmuştur. Belki de henüz güncelleme yapmama tavsiyemiz birkaç kişiyi de etkiledi.

Mixpanel’in rakamları, şaşırtıcı bir şekilde, Apple tarafından ara sıra bildirilen resmi rakamlardan daha yüksek olma eğilimindedir. Örneğin, Haziran ayında Apple, tüm iPhone kullanıcılarının %85’inin iOS 14 çalıştırdığını duyurdu, ancak Mixpanel Nisan ayı başlarında %90.5’lik bir rakam bildiriyordu.

Bunun nedeni, Mixpanel’in tüm iPhone kullanıcılarından gelen verilere erişimi olmaması, ancak platformunu kullanan web sitelerinin ve uygulamaların alt kümesine bağlı olması olabilir.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/ios-15-adoption-3808756/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...