iPad

Neden iPad’de Hesap Makinesi Yok

İPad ilk geldiğinden beri, Apple tarafından önceden yüklenmiş olarak gelen uygulamalarda ilginç bir eksiklik var. İPhone, Mac, Apple Watch ve hatta iPod touch’ta standart olarak bir hesap makinesi bulunurken, iPad’de hiç bir hesap makinesi olmadı.

Neden? Tüm platformlar arasında, muhtemelen göreve en uygun olanıdır, özellikle de tüm ek yeteneklere sahip bilimsel çeşitlerden biriyse.

Bir taşı çevrilmemiş bırakacak olan bizler değiliz, bu yüzden iPad’in neden hesap makinesinden muaf olduğunu bulmaya başladık.

Steve Jobs hikayesi

Bu makaleyi hazırlarken, hesap makinesi uygulamasını iPad’den alıkoymasının resmi bir nedeni olup olmadığını öğrenmek için Apple’a ulaştık. Yazarken bir yanıt almamıştık, bu yüzden gece yarısı bir kavşakta duran bir Apple yöneticisinin karanlık bir figür gelene kadar prototip bir iPad’de oynamasıyla ilgili olup olmadığını soramadık. onu tüm tabletlerin kralı yapın, ancak korkunç bir maliyetle – hesap makinesi uygulamasınınki.

Belki de bu teori neden Apple’da hiç kimse bizimle konuşmak istemedi? Yoksa yasak bir şey mi? Kim bilir?

Yine de, 2016’da Cult of Mac’ten Luke Dormehl tarafından bildirildiği gibi başka bir teori daha var.

O sırada Apple’da çalışan birinden gelen bu hikaye, orijinal iPad sürümünün piyasaya sürülmesine kadar geçen sürede Steve Jobs’un (tablet için yazılım geliştirmeye liderlik eden) Scott Forstall’ı ofisine çağırdığını söylüyor. . Jobs daha sonra iPad için özel olarak tasarlanmış yeni hesap makinesi uygulamasının nerede olduğunu sordu. Hangi Forstall, bir tane olmadığını söyledi. Bunun yerine iPhone sürümünü kullanmayı planlıyorlardı.

Detaylara olan inanılmaz ilgisi ile tanınan Jobs, uygulama onun gözünde korkunç göründüğü için bundan memnun değildi. Daha sonra uygulamayı Forstall’ın hayal kırıklığına uğratarak çekti ve o zamandan beri iOS ve ardından iPadOS’a yapılan her güncelleme veya yükseltme için yapılması gereken şeyler yığınının altına düştü.

Apple’da hiç kimsenin son on yılda düzgün bir hesap makinesi uygulamasını hışırdatamayacağına inanmak biraz zor olduğu için, bu hikayenin uydurma olması tamamen mümkün, ancak söz konusu programın devam eden yokluğu fikre biraz ağırlık veriyor.

Kavşak versiyonunu tercih ediyoruz, ama belki de bu içimizdeki kaderci romantikler, ayrıca Craig Federighi’nin tatlı yelesinin ihtişamını sağlamak için benzer bir takas yapmış olabileceğinden şüpheleniyoruz.

İPad için en iyi hesap makinesi uygulamaları

Apple’ın kendi efsanevi hesap makinesi uygulamasının gelmesini beklemek istemiyorsanız, yine de App Store’da çok sayıda uygun alternatif var. Bizim favorilerimizden biri, standart ve bilimsel hesaplamalara ek olarak birim dönüştürmeleri yapan ucuz ve neşeli Calcbot 2’dir. Ücretsiz sürüm reklamlar içerir, ancak bunlardan yaklaşık 2 £ / 2 $ karşılığında kurtulabilirsiniz.

Diğer seçenekler arasında PCalc, Hesap Makinesi HD ++, Hesap Makinesi HD Pro Lite ve benzer şekilde güçlü uygulamalar bulunur. İPad için Apple Hesap Makinesi uygulaması olmayabilir, ancak neyse ki bu bölümde diğer geliştiricilerin sunduğu teklifler konusunda eksik değilsiniz.

App store’dan daha fazla seçim görmek için en iyi ücretsiz iPad uygulamalarına, en iyi iPad Pro uygulamalarına ve iPad için en iyi üretkenlik uygulamalarına bir göz atın.

{

”,”

‘2.0’

‘script’,”);
‘init’, ”
”, ”);
”,”);
);

}
.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/why-ipad-has-no-calculator-3803585/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...