iPhone

iPhone, Ters Şarj Özelliğine Sahiptir

MagSafe şarjı iPhone 12’ye geldiğinde, Apple’ın sonunda ters şarjı sunabileceğini düşündük. Güncel söylentilere göre Apple bu özelliği sonbaharda sunacak.

Android kullanıcılarının bir süredir keyif aldığı bir özellik olan ters şarj özelliği, yeni nesil iPhone (diğer adıyla iPhone 13 veya 12s) için ayarlanmış görünüyor.

Yeni teknoloji, aksesuarların (akıllı saat veya Bluetooth kulaklık gibi) akıllı telefonun arkasına yerleştirerek endüktif olarak şarj edilmesini sağlar.

Max Weinbach’a göre, bu sonbahar geldiğinde yeni iPhone’da ters şarj özelliği yer alacak. Örneğin, bir Apple Watch’ı şarj edip edemeyeceği belirsiz, ancak Weinbach, en azından AirPod’ları şarj etmenin mümkün olduğunu varsayıyor – elbette, endüktif bir şarj kutusuna sahip AirPod’larınız olması şartıyla.

Weinbach, bu EverythingApplePro videosunda iddialarını ortaya koydu. Burada bahsettiğimiz gibi tüm MagSafe sisteminin daha büyük olacağı düşünülüyor: iPhone 13 ‘daha güçlü MagSafe mıknatısları alacak’.

iPhone 12’de ters şarj

Görünüşe göre iPhone 12 serisinde MagSafe’in varlığı, bu el cihazlarının iPhone’un arkasındaki aksesuarları şarj edebildiği anlamına geliyor, ancak bu şu anda yazılım tarafından engelleniyor. Ekim 2020’de bu olasılık Twitter’da tartışıldı. (Daha fazla: iPhone 12, yeni AirPod’ları ters şarj edebilir)

Aslında 2019’daki iPhone 11 bile başka bir cihazı kablosuz olarak şarj etmek için kullanılabilecek bazı bileşenlere sahipti. Apple’ın şimdiye kadar teknolojiyi uygulamamış olması garip görünüyor – yapacağını varsayarsak.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/iphone-reverse-charging-3806392/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...