Yazılım

iOS 15, iPhone Kamerasının Gece Modunu Kapatmanızı Sağlıyor

iPhone ve iPod touch için bir sonraki büyük yazılım güncellemesi olan iOS 15, bu cihazların sahiplerine ek bir ücret ödemeden çok çeşitli önemli yeni özellikler sunmaya hazırlanıyor. Ancak bazı kullanıcılar için, tüm farkı yaratan güncellemede yer alan daha küçük ince ayarlar olacaktır.

Küçük (ama popüler olduğundan şüpheleniyoruz) bir değişiklikle, artık biliyoruz – 9to5Mac sayesinde – iOS 15’e güncellemenin uyumlu iPhone sahiplerinin Ayarlar > Kamera > seçeneğine giderek kameranın Gece Modunu tamamen kapatmasını mümkün kılacağını Ayarları Koru. Bu, kameraya filtre, en boy oranı, Canlı Fotoğraf ve iOS 15’ten itibaren Gece Modu gibi belirli ayarlar için tercihlerinizi hatırlamasını söylediğiniz yerdir.

Şu anda, yalnızca mümkün geçici Önerilen uzun pozlamadan Kapalı’ya kaydırarak, Kamera uygulamasındaki Gece Modunu kapatın. Ancak uygulama, Gece Modunun gerekli olduğunu bir sonraki algıladığında geri dönecektir. Bu bazı kullanıcıları rahatsız etti.

Gece Modu, iPhone 11 serisi telefonların piyasaya sürülmesiyle 2019’da piyasaya sürüldü ve ertesi yıl 12 serisinin piyasaya sürülmesiyle bir dizi iyileştirme gördü. iPhone 12 Pro incelememizde tartıştığımız gibi, bu hem mucizevi hem de çılgınca gerçekçi olmayan bir özellik: kamera kullanıcısının belirli bir sahnede gördüklerini tamamen değiştiriyor. Bu çekim neredeyse tamamen karanlıkta çekildi:

Böyle dönüştürücü bir özelliğin elbette faydaları var. Ancak, belgesele önem veren bazı fotoğrafçıların, geceleri her çekim yaptıklarında onu manuel olarak kapatmak zorunda kalma fikrine karşı çıkmaları anlaşılabilir.

Bu, iOS 15’teki fotoğrafçılıkla ilgili tek değişiklik olmayacak. Işığa karşı fotoğraf çekerken ortaya çıkan can sıkıcı noktalar olan mercek parlamasını otomatik olarak ortadan kaldıran yeni bir özellik ekleyeceğini zaten biliyoruz. Fotoğraf araması da iyileştirilerek, resimlerdeki metinleri veya bir fotoğraftaki köpeğin cinsi gibi bilgileri aramanıza olanak tanınacak.

iOS 15.0’ın son genel sürümü, birkaç ay süren beta testinin ardından sonbaharda kullanıma sunulacak. Eylül ayında, iPhone 13’ün piyasaya sürülmesine yakın bir zamanda düşmesi muhtemel. Yazılım kullanıma sunulduğunda, kurulumu kolay olacak: iPhone’da iOS’u nasıl güncelleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme (DeepL kullanılarak) ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/ios-15-turn-off-night-mode-3807550/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...