Yazılım

iOS 14.5, iPhone 11 İçin Önemli Pil Düzeltmesini Getiriyor

Apple, pil sağlığını hesaplayan algoritmaların bazen iPhone 11, 11 Pro ve 11 Pro Max’te hata yaptığını keşfetti. Bu nedenle şirket, merakla beklenen iOS 14.5 yazılım güncellemesine dahil edilecek bir kalibrasyon işlevi geliştirdi.

Apple’ın daha önce yayınladığı yeni bir destek belgesinde, güncelleme hala beta testinde olsa da, şirket, kalibrasyonun siz iOS 14.5’e güncelledikten sonra otomatik olarak başlayacağını ve birkaç hafta sürebileceğini yazıyor.

Daha önce iPhone’unuzun pilinin azaldığını ve değiştirilmesi gerektiğini iddia eden bir mesaj aldıysanız, bu mesaj kaldırılacaktır. Bunun yerine, iOS’un pil sağlık sistemini kalibre ettiğini belirten bir bildirim göreceksiniz.

Bazı durumlarda, birkaç hafta sonra kalibrasyonun başarısız olması sonucu ortaya çıkabilir. Bu durumda, bir bildirim alacaksınız ve ücretsiz pil değişimi için Apple veya yetkili bir atölye ile iletişime geçebileceğiniz konusunda bilgilendirileceksiniz.

Apple ayrıca, iPhone’unuzun standart garantisi, AppleCare Plus veya garantisi yakında sona ererse ve telefon kalibrasyona başladıysa, kalibrasyonun tamamlanmasını bekleyip servis almaya devam edebilmeniz için uzatılacağını yazıyor.

Yanlışlıkla gerekli olduğu söylendikten sonra pil değişimi için ödeme yapan müşterilere tazminat için Apple Destek ile iletişime geçmeleri talimatı verilir.

İlgili tavsiyeler için iPhone pil ömrünü iyileştirme kılavuzumuzu okuyun.

{

”,”

‘2.0’

‘script’,”);
‘init’, ”
”, ”);
”,”);
);

}
.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/ios-14-5-battery-fix-iphone-11-3803297/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...