Yazılım

İOS 14.6’da Neler Var ve iOS 14.6 Ne Zaman Çıkacak?

Apple, iOS 14.5’i piyasaya sürmenin eşiğinde ve zaten iOS 14.6’nın beta sürümüne sahip!

İOS 14.5’in son sürümü, Apple’ın Şubat ayının başından bu yana üzerinde çalıştığı sekiz ön sürümle uzun bir beta aşamasının ardından önümüzdeki hafta çıkacak.

İOS 14.6 beta üzerinde çalışma, Apple’ın iOS 14.6’nın ilk geliştirici beta sürümünü 22 Nisan 2021’de yayınlamasıyla başladı. İlk genel beta büyük olasılıkla 23 Nisan’da veya önümüzdeki hafta başında gelecek.

Apple, iOS 15’i Haziran başında WWDC’de gösterecek ve geliştirici önizlemesi olarak yayınlayacak, ardından büyük yeniliklerin tekrar beklenmesi bekleniyor. Arada, iPhone işletim sistemi için başka bir güncelleme olacak, dün Apple, iOS 14.6’nın ilk geliştirici sürümünü yayınladı, bugün veya önümüzdeki hafta başında bir genel beta izlenebilir.

iOS 14.6 çıkış tarihi

iOS 14.5, yapım aşamasında aylardı, ancak iOS 14 için büyük bir güncelleme. iOS 14.6 güncellemesi, Apple’ın 7 Haziran’daki WWDC etkinliğinin ardından iOS 15’in beta sürümünü başlatmak için hazırlayacağı kadar özellikli olmayabilir. Haber turumuzda WWDC’de neler beklendiğini okuyun.

Bunu göz önünde bulundurarak, iOS 14.6’yı Haziran ayında WWDC’den önce görmeyi umuyoruz, bu nedenle bir Mayıs güncellemesi mümkün. Ancak iOS 14.5’e yapılan ince ayarlar WWDC etkinliğinin ardından gelebilir – belki de bu etkinliğe ulaşabilecek yeni Apple ürünleriyle ilgili olarak.

İOS 14.6’da neler var?

Yeni özellikler henüz bilinmiyor, keşfedilir keşfedilmez bunları rapor edeceğiz.

İOS 14.6 beta nasıl edinilir

Apple’ın beta programıyla ilgili en iyi şeylerden biri (okuyun: Nasıl Apple beta testçisi olunur), bize iPhone’lara gelen yeni özellikler ve değişiklikler hakkında bir fikir vermesidir.

Yeni güncellemeleri test etmekle ilgileniyorsanız, Apple Beta Yazılım Programına gidip bilgilerinizi girebilirsiniz. Beta sürümlerinin genellikle çok sayıda hata içerdiğini, bu nedenle kurulumun kendi sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın.

Yazılımın iPadOS, tvOS ve WatchOS için yeni beta sürümleri de vardır.

Beta test edicileri, iOS 14.5’in yanı sıra iPadOS 14.5, tvOS 14.5 ve watchOS 7.4’ün yeni beta sürümlerini bulacaklar.

Daha fazla bilgi için şu makaleyi okuyun: Apple’ın beta programına nasıl katılır ve yeni yazılımı dener. Ayrıca okuyun: iOS beta nasıl edinilir.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/whats-in-ios-146-when-will-ios-146-be-released-3804016/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...