Yazılım

iOS, iPadOS ve macOS’ta Oynanış Nasıl Kaydedilir

Apple, iOS 15, iPadOS 15 ve macOS Monterey ile oyuncuları hedef alan bir yenilik sunmayı planlıyor. PlayStation 4 veya Xbox One kullanıyorsanız, benzer bir özelliğe zaten aşinasınızdır: Konsol, sürekli olarak oyununuzun bir videosunu kaydeder ve bu videoyu kaydetmeyi ve arkadaşlarınızla paylaşmayı seçebilirsiniz. Kayıt için bir başlat düğmesine basmak bile gerekli değildir.

Görünüşe göre Apple, işletim sistemlerinin gelecek sürümleriyle benzer bir özelliği tanıtmak istiyor. Ancak Apple ile kayıt süresi 15 saniye ile sınırlıdır. Bu nedenle oyuncular, oyunda az önce yapılan eylemin kayda değer olup olmadığına oldukça hızlı karar vermelidir.

oyun nasıl kaydedilir

Bir kaydı tutmak istiyorsanız, Xbox Series X/S veya Playstation 5 gibi desteklenen bir denetleyicide Paylaş/Oluştur düğmesine kısaca basılmalıdır.

Apple, işlevi hareketli resimlerde “son patron dövüşünü, harika bir komboyu veya utanç verici bir eylemi yakalamanın harika bir yolu” olarak tanımlıyor.

Bu özellik, sonbaharda piyasaya sürülmesi beklenen yeni iOS 15, iPadOS 15 ve macOS Monterey işletim sistemlerini gerektirecek. Bekleyemezseniz, bir beta sürümünü indirmek mümkündür. Geliştirici betası şu anda mevcuttur ve genel beta yakında kullanıma sunulacaktır. Okuyun: Apple’ın beta programına nasıl katılabilirsiniz.

Apple’ın oyun için neler sunabileceğini merak ediyor musunuz? Okuyun: En İyi Apple Arcade oyunları ve En İyi Mac oyunları.

Bu makale ilk olarak Macwelt’te yayınlandı. Karen Haslam’ın çevirisi.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/record-gameplay-ios-ipados-macos-3805552/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...