Yazılım

watchOS 8 Çıkış Tarihi ve Yeni Apple Watch Özellikleri: Son Söylentiler

Her yaz Apple, Apple Watch için watchOS yazılımına yönelik bir sonraki büyük güncellemesini açıklar ve bu güncelleme her sonbaharda halka açıklanır. 2021 yazında watchOS 8’i ilk kez duyacağız.

Bu yazıda watchOS 8’e bakıyoruz ve güncellemeden neler bekleyebileceğinizi açıklıyoruz. Ne zaman duyurulacağını ve gösterileceğini, ne zaman beta testi için uygun hale geleceğini ve ne zaman halka açıklanacağını açıklıyoruz; Ayrıca, bu yıl Apple Watch’a gelmesi muhtemel bazı arayüz değişikliklerini ve yeni özellikleri de özetliyoruz.

Geçen yıl eklenen yeni özelliklerin bir özeti için watchOS 7 kılavuzumuzu okuyun.

Çıkış tarihi: watchOS 8 ne zaman çıkacak?

Apple’ın kahraman işletim sistemi güncellemeleri – bazen ayaklarını sürükleyen olası macOS haricinde – saat işi kadar düzenli.

Haziran ayında düzenlenen WWDC’de duyurulurlar ve neredeyse anında geliştirici betalarına yayınlanırlar. Daha sonra, son sürüm sonbaharda kamuoyuna sunulmadan önce, sürekli gelişen beta sürümleri, önümüzdeki birkaç ay içinde, başlangıçta yalnızca geliştiricilere ve daha sonra genel beta programı üyelerine sunulacak.

İşte beklenecek program:

  • Haziran 2021: watchOS 8 WWDC’de resmen duyuruldu ve gösterildi
  • Haziran 2021: watchOS 8’in ilk geliştirici beta sürümü yayınlandı
  • Temmuz 2021: watchOS 8’in ilk genel beta sürümü yayınlandı
  • Eylül 2021: watchOS 8.0’ın son sürümü halka yayınlandı. Önümüzdeki yıl daha fazla nokta güncellemesi yapılacaktır

WatchOS 8 hangi Apple Watch modellerine sahip olacak?

WatchOS 8’i yükleyebilmeyi beklediğimiz Apple Watch modelleri:

  • Apple Watch Series 3
  • Apple Watch Series 4
  • Apple Watch Series 5
  • Apple Watch SE
  • Apple Watch Serisi 6
  • Apple Watch Series 7 (TBC)

Apple geçen yıl büyük bir adım attı ve desteklenen Apple Watch listesinden iki modeli tek bir güncellemede çıkardı: Series 1 ve sonraki sürümlerin watchOS 6’yı yüklemesine izin verilirken, watchOS 7’yi almak için Series 3 veya sonraki bir sürümüne ihtiyacınız vardı.

Böylesine acımasız bir hareketin ardından, Apple’ın 2021’de daha nazik olmasını bekliyoruz. Series 3, en az bir yıl daha watchOS desteği için hayatta kalmalı; Sonuçta, Apple hala bu modeli mağazasından satıyor.

Tasarım: Apple Watch arayüzü nasıl değişecek?

Apple’ın gizlilik kültürü, Asya’da sızdıran bir tedarik zincirinin başlattığı ve pandemi sırasında mühendisleri eve prototiplerle eve gönderme zorunluluğuyla hızlanan bir süreç olan son birkaç yılda zayıfladı. Ancak bu esas olarak donanım için geçerlidir ve yazılım gizem içinde kalır; lansmandan bu kadar önce watchOS 8’in neye benzeyeceğini doğru bir şekilde tahmin etmek zor.

Şu anda spekülatif kurgu dünyasındayız veya teknoloji basınında adlandırdığımız adıyla ‘konsept illüstrasyonları’. Bu, bir tasarımcı ve bir uzmanın bir araya gelerek yazılım hakkında ne düşündüklerini ortaya çıkardıkları anlamına gelir. belki veya neye benziyorlar?

Bunun aydınlatıcı bir örneği, watchOS’in bir sonraki güncellemesi için tahminlerine uygun bir dizi resim yayınlayan 9to5Mac’den geliyor. Site, Apple Watch ekranına widget’ların ve bir dizi yeni saat yüzünün eklenmesini öngörüyor.

Widget’lar özellikle ilgi çekici bir fikirdir. Tam ana ekran widget’ları (birkaç yıldır Bugün Görünümü’nde kullanılan widget’ların aksine), sonsuz talepten sonra nihayet iPhone’a iOS 14’te eklendi ve her zamankinden daha fazla arayüz özelleştirmesine izin verdi. 9to5Mac’in yatay olarak kaydırılabilir hale gelebileceğini öne sürdüğü Apple Watch’un Kontrol Merkezi’ne mini widget’lar ekleyebilme fikrini seviyoruz.

9to5Mac ayrıca, Disney / Pixar yüzlerinin mevcut aralığının çok sınırlı olduğunu düşünüyor (şu anda Mickey Mouse, Minnie Mouse ve Toy Story’nin oyuncu kadrosundan seçim yapabilirsiniz) ve çeşitli TV + dizilerinden kadroya karakterler eklemeyi öneriyor: Emily Dickinson Central Park’tan Snoopy, Ted Lasso ve Bitsy Brandenham.

Yeni özellikler

2021’deki Apple Watch trendlerinde tartıştığımız gibi, watchOS 8’in fitness rutinlerini genişletmesi muhtemel. Apple, neredeyse kesinlikle eğitim türleri listesine yeni sporlar ekleyecek ve mevcut diğer eğitim oturumları, raporlama amacıyla ‘Diğer’ olarak değerlendirilmek yerine kendi algoritmalarını alacak.

Patent faaliyetine dayanarak, Apple’ın Siri’yi çevrimdışı çalıştırmaya çalıştığını düşünüyoruz. Basit komutların zayıf bir bağlantıyla engellenmesinin ne kadar sinir bozucu olduğu göz önüne alındığında, bu büyük bir gelişme olacaktır.

Ayrıca, bir watchOS güncellemesinde önceden yüklenmiş en az bir yeni uygulama bekleme eğilimindeyiz; ve arayüz değişikliklerinin yanı sıra, 9to5Mac birkaçının watchOS 8’in bir parçası olarak piyasaya sürülmesini öngörüyor.

En belirgin dahil etme, iOS’ta zaten var olan (iPadOS olmasa da) ve yoğun şekilde sağlık ve fitness odaklı saat üzerinde çok anlamlı olacak bir şey olan Sağlıktır. Bu, çeşitli uygulamalardan sağlık verilerini alır ve tek bir uygulamada genel sağlığı izlemenizi sağlar.

Güneş ve Astronomi, güneşin ve güneş sistemimizdeki gezegenlerin konumlarını gösteren popüler ve çekici Güneş Grafiği ve Astronomi saat yüzlerinin özelliklerini kopyalayan ve genişleten iki ayrı uygulama olacaktır.

9to5Mac ayrıca, iPhone için mükemmel Piller widget’ına çok benzeyen bir Pil uygulaması ve açık hava kullanıcıları için özel bir Yürüyüş uygulaması sunar.

daha fazla okuma

Şimdilik hepsi bu, ancak düzenli olarak kontrol etmeyi unutmayın; watchOS 8’in lansmanına yaklaşırken, güncellenmiş yazılımın tasarımı ve yeni özellikleri hakkında çok daha fazla bilginin sızmasını bekleyebilirsiniz.

Apple’ın yaz aylarında WWDC’de yapacağı duyurularından neler bekleyebileceğiniz hakkında daha fazla ipucu için iOS 15 ve macOS 12 haber merkezlerimize bir göz atın.

Ve Apple’ın giyilebilir cihazlarının hayranlarına, en son pazarlıkları kaçırmamak için en iyi Apple Watch tekliflerimizi gözden geçirmeleri tavsiye edilir.

{

”,”

‘2.0’

‘script’,”);
‘init’, ”
”, ”);
”,”);
);

}
.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/watchos-8-release-date-3800809/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...