mac

Intel’in CEO’su Apple’ı Müşteri Olarak Geri İstiyor

Yaklaşık bir yıldır Apple, Kasım 2020’de M1 donanımlı Mac mini, MacBook Air ve giriş seviyesi MacBook Pro’dan başlayarak ve son olarak yüksek -Dün gece açıklanan M1 Pro ve M1 Max çipli MacBook Pro’ları sonlandırın. Bu süreçte şirket, 15 yıllık işbirliğinin ardından Intel’in işlemcilerini terk etti.

Intel bu terk edilmeye saldırıya geçerek yanıt verdi. Bu yılın Şubat ayında, Apple’ın M1’inin çeşitli açılardan Intel’in işlemcilerinden daha düşük olduğunu gösteren ölçütler yayınladı. (Ancak Macworld’e katkıda bulunan Jason Snell, bu kriterleri “tutarsız test platformları, değişen argümanlar, atlanan veriler ve o kadar da soluk olmayan çaresizlik kokusu” için eleştirdi.)

Bu, müşterilerin Mac’ler yerine PC’leri seçmesini sağlamak için elinden gelen her şeyi yapan ve yol boyunca Apple’a açıkça saldırmaktan korkmayan GoPC adlı daha geniş bir kampanyanın parçasıydı.

Kampanya, “Gerçek şu ki, sadık Mac kullanıcıları, bilgisayarları söz konusu olduğunda bilmeden değiş tokuşlar yapmış olabilirler” diyor. “Bu ödünleşimlere bir kez ışık tuttuğumuzda, gerçek sihir gerçekleşir ve seçim netleşir. Sonuç olarak, içinde Intel bulunan bir PC, kullanıcı için üretilmiştir ve bir PC, kullanıcılara yalnızca bir Mac seçeneği sunabilir. sunmuyor.”

Ancak Intel biraz ‘iyi polis, kötü polis’ yapıyor gibi görünüyor, çünkü Apple’a saldırmanın yanı sıra şirketlerin ilişkilerini yumuşatmaya çalışıyor.

Son zamanlarda, Intel CEO’su Pat Gelsinger, Axios ile yaptığı bir röportajda, şirketin ortaklığı yeniden canlandırmayı umduğunu söyledi. Apple’ın M1 çipleriyle iyi bir iş çıkardığını ve bunun, şirketin ABD elektronik devini bir müşteri olarak geri kazanmak için vites yükseltmesi gerektiği anlamına geldiğini kabul ediyor.

Röportajdan bir klibi buradan izleyebilirsiniz:

Apple, Intel çiplerine geri dönmeye ikna edilemezse, Gelsinger en azından Apple’ın kendi çiplerinin üretimini devralabileceğini umuyor. Böyle bir çözüm, bugün Apple’ın işlemcilerinin çoğunu üreten Tayvan Semiconductor Manufacturing Co’ya (TSMC) büyük bir darbe olacaktır.

Apple’ın kendi çiplerini terk etme olasılığının neredeyse sıfır olduğu söyleniyor, ancak uzun vadede Intel’in üretimden sorumlu olması tamamen söz konusu değil.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme (DeepL kullanılarak) ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/intels-ceo-apple-customer-3809544/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...