mac

iMac Pro 2021: Apple, iMac Pro’yu Durduruyor mu?


Apple, iMac Pro’yu üç yıldan daha uzun bir süre önce Aralık 2017’de satmaya başladı, ancak iMac Pro’yu ilk kez WWDC 2017’de tanıttı. Üç yıldan fazla bir süre sonra, iMac Pro’nun unutulduğunu veya daha da kötüsü olduğunu düşünüyor olabilirsiniz: Apple, iMac Pro’yu bırakabilir!

Apple, iMac Pro’yu durduruyor mu?

Daha önce bildirdiğimiz gibi, Apple iMac için bir yükseltme ve yeniden tasarım üzerinde çalışıyor gibi görünüyor, ancak iMac Pro’nun geleceği çok daha az kesin görünüyor – ve hatta Apple’ın giriş seviyesi modeli hariç her şeyi satıştan kaldırma kararının ardından .

4.999 £ / 4.999 $ modeli şu anda yalnızca “sarf malzemeleri tükenene kadar” satışta, bu nedenle bu bir iMac Pro almak için son şansınız olabilir. Ek olarak, standart modelden başka bir şey seçmek artık mümkün değildir, bu nedenle daha fazla bellek veya daha fazla depolama alanı istiyorsanız, onu kendiniz eklemelisiniz.

iMac Pro sona erdi

Bunun, Apple’ın iMac Pro’yu sonlandırdığı anlamına geldiğini varsayacağız. Ancak bu, Apple’ın bu modelin tasarlandığı yaratıcı profesyonellere sırtını döndüğü anlamına gelmez.

Apple yeni bir iMac Pro piyasaya sürecek mi?

Başka bir iMac Pro göreceğimizi düşünmüyoruz, ancak Apple’ın, iMac ile Mac Pro arasında bir yerde bulunan bir Mac’e ihtiyaç duyanlar için ideal olacak yeni bir makine tasarladığını düşünüyoruz.

Yeni bir Mac Pro hakkında söylentiler var – ancak daha da ilginci, yeni daha küçük, giriş seviyesi bir Mac Pro (Bloomberg üzerinden) hakkında da söylentiler var. Bu son ürün, iMac Pro’nun geleceği olabilir.

İMac Pro nedir / neydi?

İMac Pro’nun yerine geçecek hangi yeni özelliklere sahip olabileceğine değinmeden önce, iMac Pro’nun ne olduğu – ya da daha doğrusu – stoklar bittiğinde geri dönmeyeceği varsayımıyla hızlıca gözden geçirin.

İMac Pro, Apple’ın Nisan 2017’de yaratıcı profesyonellere olan bağlılığının azalmasına izin verdiğini kabul etmesinden sonra gelen ilk yeni yaratıcı profesyonel odaklı üründü. Şirket, o yıl bir iMac Pro ve daha sonra bir Mac Pro ve özel bir ekran piyasaya süreceğine söz verdi.

İMac Pro, 2017’nin sonunda geldi ve etkileyici bir canavardı. Başlangıçta Intel’in Xeon W işlemcileri (standart olarak 8 çekirdekli, ancak 18 çekirdekli), (standart olarak 32 GB RAM, 256 GB’a kadar) ve daha iyi grafikler (standart olarak Radeon Pro Vega 56) sunuyordu. Apple daha sonra giriş seviyesi modelini durdurdu ve onu 10 çekirdekli modelle değiştirdi. İMac Pro fiyatı 4.899 £ / 4.999 $ ‘dan başlıyor.

Bununla birlikte, iMac Pro’nun 2017’de piyasaya sürüldüğü zamanki kadar etkileyici olduğu kadar, standart iMac daha da güçlü hale geldi ve standart ve profesyonel makineler arasındaki boşluğu kapattı.

İMac, iMac Pro’nun kuyruğunu bir taraftan kıstırırken, diğer ucunda Mac Pro vardı. Mac Pro 5,499 £ / 5,999 $ ‘dan başlıyor – bu iMac Pro’nun fiyatından farklı değil (4,999 £ / 4,999 $) – ikincisi en azından bir ekran içeriyor.

Bu temelde, iMac Pro’ya ihtiyaç var mı? Var olduğunu düşünüyoruz. İMac Pro, en üst düzey makineye ihtiyaç duyan ancak Mac Pro’ya ihtiyaç duymayan bir grup insana hitap ediyor.

Görünüşe göre, 2022’de yeni daha küçük bir Mac Pro’nun çıkacağı söylentileri doğruysa, Apple bunu tanıyor.

Yayın tarihi

İMac Pro’yu bir daha görmemizin olası olmadığını düşünsek de, güncellenmesi mümkündür.

Analist Ming-Chi Kuo, Mart 2020’nin başında yatırımcılara yazdığı bir notta, bir yatırımcı notunda Apple’ın 2020’nin 4. çeyreğinde iMac Pro’nun güncellenmiş bir sürümünü yayınlamasını beklediğini söyledi.

Bu açıkça olmadı, ancak iMac Pro’nun bir halefini veya en azından aynı kitleyi hedefleyen bir makineyi yayınlama planları var gibi görünüyor.

Bazılarının G4 Cube’ü anımsatabileceğini öne sürdüğü bu küçük Mac Pro’nun 2022’de gelebileceğini düşünüyoruz.

G4 Küp

Teknik Özellikler

Bu haleften iMac Pro’ya ne bekleyebiliriz? Öğrenmek için okumaya devam edin.

İşlemci

Intel işlemciye sahip olmayacağını biliyoruz. 2020’de Apple, Intel’den kendi Apple Silikon işlemcilerine geçtiğini ortaya çıkardı. Bunlardan ilki, Kasım 2020’de Apple’ın M1 çipi ile güçlendirilmiş üç yeni Mac’i tanıtmasıyla tanıtıldı.

Kasım 2020 MacBook Air, 13 inç MacBook Pro ve Mac mini, Apple’ın 3.5 kata kadar daha hızlı CPU, 6 kat daha hızlı GPU ve 15 kat daha hızlı makine öğrenimi yetenekleri sağlayabileceğini söylediği M1 çipine sahip.

Apple Silicon’ın iMac Pro’nun halefi olacak versiyonu M1 Chip’ten çok daha güçlü olacak.

Bir Bloomberg raporuna göre, Apple bir dizi yeni Mac işlemcisi üzerinde çalışıyor. İlk önce M1X’i görmeyi bekleyebiliriz. Ancak Apple’ın 16 çekirdekli ve 32 çekirdekli GPU’lara sahip şirket içi CPU’lar geliştirdiği de söyleniyor.

Bu yeni ve daha küçük Mac Pro, bu nedenle 32 yüksek performanslı çekirdek sunabilir. Üstün Mac Pro masaüstü şu anda 28 çekirdekte maksimuma çıkıyor.

Grafikler

Apple’ın 32 çekirdekli bir grafik seçeneği üzerinde çalıştığı söyleniyor ve Bloomberg’in kaynaklarına göre, 2022’ye kadar Apple’ın en son teknolojiye sahip makinelerinde 64 ve 128 adanmış çekirdek görebiliyorduk.

Görüntüle

İMac Pro yeniden canlandırılırsa, ekranda bir yeniden tasarım görülebilir.

Apple’ın iMac’in ekran boyutunu büyütmeyi planladığına inanıyoruz ve iMac Pro yeni görünümü ilk gören olabilir, 2020 iMac’ten ne beklediğimizi buradan okuyun.

Yeni iMac Pro daha çok bir Küp gibi ve daha az bir iMac gibi ise, o zaman belki Apple yeni bir ekran çıkarır? Yeni Apple ekran söylentilerini okuyun.

iMac Pro 2: Fiyat

İMac Pro fiyatı şu anda 4.999 £ / 4.999 $ ‘dan başlıyor.

Bu yüksek bir fiyat gibi görünebilir, ancak şu anki sınıfının en iyisi 27 inç iMac’in 4.544 £ / 4.849 $ ‘lık ayarına kadar özelleştirilebileceğini düşündüğünüzde, benzer bir kitleyi hedefleyen benzer fiyatlı iki makine var.

Ve fiyat karşılaştırmaları burada bitmiyor. Giriş seviyesi Mac Pro, 5.499 £ / 5.999 $ ‘dan başlar. Apple, iMac Pro fiyatını biraz düşürerek bu üç Mac’in fiyatlarını daha da farklılaştırmayı seçebilir, ancak bu pek olası değil.

Artık orijinal iMac Pro’yu satın almak ister misiniz? Daha eski 8 çekirdekli modelde bunun gibi bazı anlaşmalar görebilirsiniz Currys / PC World 8 çekirdekli modeli 3.299 £ karşılığında satın alabileceğiniz bir anlaşma.

Alternatif olarak, genellikle 4,999 £ / 4,999 $ olan 10 çekirdekli model için aşağıdaki anlaşmalara göz atın.

Perakendeci Fiyat Teslimat

Dünya çapında 24.000’den fazla mağazadan fiyat karşılaştırması

iMac Pro 2: Tasarım

Apple’ın profesyonel kreatifleri hedefleyen bu Mac’i nasıl yeniden tasarlayabileceği konusunda şu anda sadece spekülasyon yapabiliriz.

Bununla birlikte, Apple gerçekten iMac Pro tasarım felsefesini sürdürüyorsa, bekleyebileceğimizi düşündüğümüz şey budur:

2017’de piyasaya çıktığında, iMac Pro için tek dış tasarım değişikliği Uzay Grisi rengiydi ve bu, Apple’ın iMac Pro’yu tamamen yeni bir Mac ile değiştirmediği sürece, muhtemelen değişmeyecek.

2017 iMac Pro, iMac görünümünü korumuş olabilir, ancak Apple içeride değişiklikler yaptı. Bu değişiklikler,% 75 daha fazla hava akışı ve% 80 termal kapasitenin yanı sıra standart 27 inç iMac’e göre% 67 daha az güç kullanmak için yüksek kapasiteli bir ısı emici ve ekstra havalandırma içeren bir soğutma sistemini barındırmaya yardımcı oldu.

Apple’ın son birkaç yılda MacBook Air, iPhone ve iPad’deki çerçeveleri küçültmesiyle, Apple’ın iMac Pro’nun çerçevelerini azaltma zamanının geldiğini düşünüyoruz. Apple çerçeveyi küçültse, benzer boyutta bir iMac’te 30 inçlik bir ekran görebilmemiz mümkün.

İMac Pro’nun gelecekteki bileşenleri hakkında daha fazla bilgi edinir öğrenmez bu makaleyi güncelleyeceğiz.

Apple’ın 2021’de neleri piyasaya süreceği hakkında daha fazla bilgi için şunu okuyun: 2021’de çıkacaklara dair yeni Apple ürünleri kılavuzu

{

”,”

‘2.0’

‘script’,”);
‘init’, ”
”, ”);
”,”);
);

}
.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/imac-pro-2-3676468/
malatya escort

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...