Apple

Apple Kahvaltı: Intel, M1’e Karşı Savaşır


Apple pek çok haber üretir ve buna ayak uydurmak zor olabilir. Aklınız bu hafta başka şeylerle ilgiliyse, Apple ile ilgili başlıklardan oluşan derlememiz sizi güncel hale getirecek.

Düzenli olarak toparlanmak istiyorsanız, haber bültenlerimize kaydolun. Ayrıca şunları da yapabilirsiniz Bizi Twitter’da takip edin son dakika haberleri için.

Intel karşı koyar

Intel için zor birkaç ay oldu. Resmi olarak Apple tarafından Haziran 2020’de bildirilen şirket, en son Mac’lerde işlemcilerinin yerini alan M1 yongasının üstün performans ve güç verimliliği için övgüyle karşılanmasını izlemek zorunda kaldı.

Ancak sonunda, çip üreticisi savaşmaya başladı. Bu hafta, aslında şunu gösteren hız testi sonuçlarını yayınladı – aslında – Intel’in çipleri birçok açıdan M1’den daha iyidir.

Intel, 11. nesil Core i7-1185G7’nin hem yerel hem de yerel olmayan uygulamalarda bir MacBook Pro’daki M1’in performansını karşılayabileceğini veya aşabileceğini iddia ediyor; M1’in güç tüketiminin düşük olduğu; M1 çok fazla yazılım çalıştıramaz; ve yeni MacBook’ların monitörler ve oyun denetleyicileri gibi şeylerle uyumluluk sorunları olduğunu.

Bize alaycı deyin, ancak bazıları Intel’in gerçekten tüm bunların en tarafsız yargıcı olup olmadığını merak edebilir. Aslında, eski editörü Jason Snell, Intel’in testlerini kasıtlı olarak M1 dostu olmamakla eleştirdi ve “tutarsız test platformları, değişen argümanlar, atlanan veriler ve pek de zayıf olmayan çaresizlik kokusuna” atıfta bulundu. Ah.

Gizem çözüldü

Bilmece çözüldü ve görünüşe göre Dan Riccio’nun gizemli Apple projesi AR ve VR etrafında dönecek. Apple’ın eski donanım mühendisliği kıdemli başkan yardımcısı, şirketin artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik girişimlerinin sorumluluğunu üstlendi ve bu, bu geliştirme alanlarını ne kadar ciddiye aldığına dair bir fikir veriyor.

Daha önce Riccio’nun “benim daha heyecanlanamayacağım yeni ve harika bir şey yarattığı” duyurulmuştu; O zamanlar bunun VR / AR veya Apple Car’a atıfta bulunması gerektiğini düşündük.

Apple Car projesi bulanıklaşıyor

Apple Car’dan bahsetmişken, geçen hafta Hyundai’nin haftaya görünüşte dikkate alınmayarak başladığı ve mucizevi bir şekilde bir anlaşmayı sonuçlandırmaya yakın bir şekilde bitirdiği söylenen projeyle ilgili gelişmelerin telaşını yazdık.

Eh, bunun için çok teşekkürler. Apple ve Hyundai-Kia arasındaki görüşmeler şu ya da bu nedenle askıya alındı ​​ve görünüşe göre Apple, başka bir yerde otomobil üretim ortağı arayacak – analistlerin bu yılın ilk yarısında duyurmasını beklediği bir düzenleme.

Bu nedenlerden bahseden Samuel Nyberg, destanın derinlemesine bir analizini yazdı ve Hyundai’nin dertlerinin Apple ile çalışmanın ne kadar zor olduğuna dair bir fikir verdiğine inanıyor.

“İşi hangi otomobil üreticisi alırsa alsın,” diye yazıyor, “Apple ile işbirliği yapmak kolay olmayacak. İstediğini elde etmeye alışmış bir şirket ve herhangi bir şey tehdit ederse kapıdan çıkmaktan son derece mutlu.”

Hiçbiri otomobil firmalarının sözleşmeye başvurmak için sıraya girmesine engel olmayacak. Görünüşe göre Nissan, hepsinin en keskinlerinden biri. Ne dilediğine dikkat et.

Elmalı Kahvaltı: Nissan Leaf

Kısaca haberler

Kuzey Dakota Senatosundaki yeni bir yasa tasarısı – onaylanırsa – Apple ve diğer platform sahiplerini yazılım geliştiricilerin alternatif uygulama mağazalarını ve ödeme sistemlerini kullanmalarına izin vermeye zorlayacak. Apple gizlilik yöneticisi Erik Neuenschwander, yasanın “iPhone’u bildiğiniz şekliyle yok etmekle tehdit ettiğini” söylüyor.

AB rekabeti czar Margrethe Vestager, şirket gizlilik korumalarını artırırken ve kullanıcı verilerinin işlenme şeklini değiştirirken Apple’ın tüm uygulama geliştiricilerine adil davranması gerektiği konusunda uyardı. Garip olan şey, Vestager’ın Facebook’un Apple’ın konumunu tanımlamasına, yani kendi uygulamalarını yeni kurallardan muaf tutacağına, Apple’ın fiilen davranacağını söylediği şekilde değil, yanıt veriyor gibi görünmesidir.

Dennis Steimels, iPhone 13’ü beklemeniz için sekiz neden sunuyor.

Sahibinin çalışma koşullarını iyileştirme sözü vermesinin ardından Aralık ayında bir isyanın patlak verdiği Hindistan iPhone fabrikasında çalışmalar yeniden başlayacak. Apple durumu izlediğini söylüyor.

Geliştiricilere, kiraladıkları A12Z Mac mini’lerini erken geri göndermelerini söyledikten ve sadece 200 dolarlık tazminat teklif ettikleri için eleştirilere maruz kaldıktan sonra – ve nakit yerine zaman sınırlı bir şirket kredisiyle – Apple tam bir geri ödeme yapmayı kabul etti.

Teksas’ta Apple, Gesture Technology Partners’ın Apple ürünlerindeki Face ID ve diğer kamera özelliklerinin bir grup patenti ihlal ettiğini iddia eden bir davasıyla karşı karşıya.

Şu anda beta sürümünde olan yakında çıkacak olan iOS 14.5 yazılım güncellemesi, YouTube’da resim içinde resim kullanma özelliğini geri yükleyebilir (uygulamada değil bir tarayıcı aracılığıyla). Bu özellik, geçen Eylül ayında iOS 14’ün piyasaya sürülmesinin ardından sinirlendi, ancak en son beta sürümünde tekrar çalışıyor. Google bir numarayı kaçırdı mı?

Biz bu konudayken, iOS 14.5 ayrıca iPhone’unuzun varsayılan müzik hizmetini değiştirmenize izin verecek. Bu, iOS tarihindeki en özellikli nokta güncellemesi mi?

Analist Gene Munster – sonu gelmeyen Apple televizyon tahminlerinden biri – Apple’ın Tesla’nın karşılaştığı en büyük rekabet riski olduğunu düşünüyor. Yazık Tim Cook, Tesla’yı şansı varken satın almadı, gerçekten.

Apple rakamları resmi olarak açıklamıyor, ancak bir analist kaç tane Apple Watch giyildiğini hesapladı. Sayının Aralık ayında 100 milyonu geçtiğini tahmin ediyor.

Hatalar ve sorunlar

Apple, hatalı MacBook Pro pilleri için ücretsiz bir değiştirme programını duyurdu. 2016 ve 2017’deki “çok az sayıda” model,% 1’in üzerinde şarj edemedi, bu da kesinlikle işe yaramayacak.

Geçen hafta tartıştığımız ciddi Sudo hatası artık macOS için düzeltildi. Bu güncellemeleri yükleyin millet.

Söylenti değirmeni

Jon Prosser, Apple’ın akıllı telefon serisine katlanabilir kapaklı bir ek olan ‘iPhone Flip’ üzerinde çalıştığını iddia ediyor. “Eğlenceli renklerde” gelecek, ancak birkaç yıl olmayacak. Eğer hiç.

Tasarımcı Antonio De Rosa, sızdırılan bir çizime dayanarak Apple’ın söylentilere göre VR başlığının 3D görüntülerini yarattı. Buna Apple View diyor.

Elmalı Kahvaltı: Antonio De Rosa

Apple’ın uzun süredir tartışılan AR gözlüklerinin uzak bir olasılık olarak kaldığı VR’den AR’ye geçerken, iyimser hissetmek için en azından bir nedenimiz var: Apple ve TSMC’nin “Tayvan’daki gizli bir tesiste” ürün için mikro OLED ekranlar geliştirdiği bildiriliyor. Proje deneme üretim aşamasındadır.

Apple, eski ‘yıpranmış Yıldırım kablosu’ sorununu çözmek üzere olabilir.

Ve bu hafta bu kadar. Appley’de kalın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...