iPhone

Gelecekteki iPhone’lar Size Şarj Etmenizi Hatırlatabilir

Yeni bir Apple patentine göre iPhone’lar ve saatler, pilleri bitmeden önce kullanıcıları şarj etme konusunda uyarabilir.

İlk bakışta mevcut uyarı sistemi oldukça yeterli: iPhone veya Apple Watch’un pili bitmek üzere ise pil simgesi kırmızı renge dönüşüyor ve bir uyarı mesajı alıyorsunuz. Ancak günlük yaşamda bu uyarıyı genellikle çok geç görürsünüz ve ardından günün geri kalanını yarı şarjlı saatinizle atlatamayacağınızı anlarsınız.

Güç tasarrufu modu, pil ömrünü uzatmak için yararlıdır, ancak sizi bir sonraki şarj etme fırsatına götürmek için bile yeterli olmayabilir.

Yeni bir patent, Apple’ın bu soruna ilginç bir çözüm bulduğunu öne sürüyor. Umarım yaklaşan bir sistem güncellemesinde görünecek bir çözüm.

Yeni Apple patenti, işletim sisteminin kullanıcıyı önceden pilin bitmek üzere olduğu konusunda uyaracağı bir yöntemi ayrıntılarıyla anlatıyor. “Şarj bildirimi için akıllı tavsiye” (10,970,185) adı verilen patent, sistemin bir iPhone veya başka bir cihazın tipik şarj işlemlerini nasıl izlediğini açıklar. Aynı zamanda konumu da dikkate alır ve günün iş günü mü yoksa hafta sonu mu olduğunu da hesaba katar. Bu verilere dayanarak, sistem daha sonra kullanıcının bir sonraki tipik şarj işleminde yeterli pil şarjına sahip olup olmayacağını tahmin etmeye çalışır.

Örneğin, iPhone yazılımı, pil hala yarı dolu olsa bile, Pazar akşamı bir sonraki iş günü için hazırlık olarak size şarj etmenizi hatırlatacaktır. Birkaç cihaz bu uyarıyı sağlayabilir; örneğin, bir Apple Watch bir kullanıcıya iPhone’unu şarj etmesini hatırlatabilir ve bir iPhone, bir kullanıcıya saatini şarj etmesini hatırlatabilir.

Pilinizin nasıl daha uzun süre dayanmasını sağlayacağınıza ilişkin tavsiye için şunu okuyun: iPhone’da pil tasarrufu nasıl yapılır. ve Apple Watch pil ömrü nasıl iyileştirilir.

Ayrıca okumak isteyebilirsiniz: iPhone pilinin sağlığını nasıl kontrol edebilir ve ne zaman değiştireceğinizi öğrenebilirsiniz.

{

”,”

‘2.0’

‘script’,”);
‘init’, ”
”, ”);
”,”);
);

}
.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/iphones-remind-charge-3803444/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...