iPhone

Bloomberg: iPhone 13 Eksikliği ‘Düşük Talebe Yol Açtı’

Geleneksel ekonomik bilgelik, talebi korurken arzı azaltmanın, tüketicilerin belirli bir ürün için ödemeye hazır olacakları fiyatı artıracağına inanır. Ancak son bulgular, en azından bir durumda arzı azaltmanın aslında talebi azalttığını gösteriyor.

Bloomberg’den gelen yeni bir rapora göre (“konuya aşina olan kişiler”den alıntı yaparak), Apple’ın talebi karşılamak için yeterli iPhone 13 serisi cep telefonu üretmedeki sorunları, potansiyel müşterilerin tamamen umudunu kesmesine ve yeni telefona olan ilgilerini kaybetmesine neden oldu.

Site, “Kıtlıklar ve teslimat gecikmeleri birçok tüketiciyi hayal kırıklığına uğrattı” diyor. “Ve enflasyon ve omikron varyantı, pandemiden bıkmış alışveriş yapanlara yeni endişeler getirirken, bazı satın alımlardan vazgeçebilirler.”

Şirketin, taşeronlara iPhone 13’e olan talebin düştüğünü ve 2022’de artan üretim kapasitesinin gerekmeyebileceğini bildirdiği bildirildi.

Bloomberg daha önce Apple’ın bu yılki iPhone ailesi için üretim planlarını bileşen sıkıntısı nedeniyle on milyon adet azalttığını bildirmişti. Apple geçmişte talebi karşılamakta zorlanırken, tedarikçilerin üretime başlamasıyla yavaş yavaş yetişebildi, ancak yeni rapor 2022’nin farklı olabileceğini gösteriyor.

Lansmandan altı ay sonrasına kadar yeni bir model elde edemeyen müşteriler, anlaşılır bir şekilde artık o kadar hevesli değiller ve bunun yerine iPhone 14’ü beklemeye karar verebilirler. Ancak bir iPhone 13 almaya karar verirseniz, mümkün olan en düşük fiyatı aldığınızdan emin olun: Her model için ayrıntılı öneriler için en iyi iPhone fırsatları kılavuzumuzu inceleyin.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme (DeepL kullanılarak) ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/iphone-13-shortages-low-demand-3811472/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...