iPhone

2022 iPhone Kamera 8K Video Ve 48 Megapiksel Sunacak – Kuo

Genellikle iyi bilgilendirilmiş içeriden Ming-Chi Kuo, yeni bir yatırımcı notunda 2022 iPhone hakkında daha fazla ayrıntı yayınladı.

Kuo’ya göre, önümüzdeki yıl iPhone 14 olarak adlandırılan iPhone, 8K çözünürlükte video kaydedebilen Pro serisinden en az iki iPhone ile kamera kalitesinde önemli bir sıçrama yapacak.

Bu, ilgili 8K ekranlarda daha iyi bir kullanıcı deneyimine yol açacak, ancak aynı zamanda AR / VR uygulamalarına da ilham verecek.

AR / VR alanında videolar ve görüntüler 8K gerektirir ve 16K daha da iyidir, bu nedenle iPhone’lar 2022’de bu tür uygulamalar için önemli ölçüde daha fazla görüntü verisi sağlayacaktır.

Apple, gelecek iPhone’larda yalnızca video kalitesine odaklanmayacak: Kuo’ya göre gelecek yılki iPhone’da DSLR kalitesinde yeni görüntü sensörleri kurulacak.

Apple, kamera sensörlerindeki piksellerin boyutunu kademeli olarak artırmak istiyor. İPhone 12 Pro Max, 1,7 mikrometre (milimetrenin binde biri veya μm) bir kamera sensörüne sahiptir, bu nedenle iPhone 13, piksel boyutu 2 mikrometre olan bir sensöre, 2022 yılına ait iPhone 14 – 2,5 μm ve yakında. Modern DSLR’lerde, sensörlerin piksel boyutu 3μm ile 7μm arasında değişmektedir.

İPhone 2022’nin sensör çözünürlüğü de 48 megapiksele çıkmalı.

Analiste göre Apple, iPhone’unun 2022 için mini bir versiyonunu planlamıyor. Yeni modellerin ekran boyutları 6.1 inç ve 6.7 inç olacak – mevcut iPhone 12 ve 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max ile aynı.

Bununla birlikte, Kuo hala dört model olacağını iddia ediyor: 6.1 inçte iki ve 6.7 inçte iki. Kuo ayrıca dört modelden ikisinin premium ve diğer iki modelin giriş seviyesi olarak pazarlanmasını bekliyor.

Ming Chi Kuo’nun gelecekteki iPhone’lar hakkındaki düşüncelerini buradan okuyun: iPhone’un sonraki üç neslinin en önemli özellikleri açıklandı. Ve 2021 iPhone ile ilgili haberler için iPhone 13 haber merkezimizi okuyun.

Macrumors aracılığıyla

Macwelt’ Karen Haslam tarafından tercüme.

{

”,”

‘2.0’

‘script’,”);
‘init’, ”
”, ”);
”,”);
);

}
.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/2022-iphone-8k-48mp-kuo-3803668/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...