Apple

Apple’ın App Store’da Değişiklik Yapmasına Gerek Yok (Henüz)

Apple, Kuzey Kaliforniya Bölge Mahkemesi Eylül ayında Epic aleyhindeki davada kararını geri verdiğinde ve şirketin kendisi bunu “sesli bir zafer” olarak nitelendirdiğinde, çoğu gözlemcinin sayımını kazandı.

Ancak iki noktada mahkeme Epic’in yanında yer aldı. Apple’ın geliştiricilerin App Store dışındaki satın alma işlemlerine bağlanmasını engellememesi ve geliştiricilerin gönüllü olarak uygulama içi hesaplar oluşturan kullanıcılarla iletişim kurmasını engellememesi gerektiğini şart koşuyordu.

iPhone üreticisi karara itiraz etti ve bu iki tedbirin ertelenmesini istedi. Ve şirketin kendi yolu var: Verge, davayı ele alan temyiz mahkemesinin Apple’ın ilk noktayla ilgili talebini onayladığını bildirdi.

Mahkeme, Apple’ın temyizin tamamı dinlenene kadar uygulama dışı satın alımları açmaya zorlanmaması gerektiğine karar verdi. Bununla birlikte, ikinci nokta bugünden itibaren geçerli olacak, yani geliştiricilerin artık bir uygulamada hesap oluşturan kullanıcılarla e-posta veya başka yollarla iletişim kurmasına izin verilecek.

Kararda, “Apple, en azından temyiz başvurusunun bölge mahkemesinin kararının esası hakkında ciddi sorular ortaya çıkardığını gösterdi” deniyor. “Bu nedenle, Apple’ın kalıcı ihtiyati tedbirin (1) paragrafının (i) kısmında kalmasını kabul ediyoruz.”

Apple’ın bir sözcüsü The Verge’e verdiği demeçte, şirketin gerekliliğin geçerli olmasına izin verilirse “yeni gizlilik ve güvenlik riskleri yaratacağından ve müşterilerin App Store hakkında sevdiği kullanıcı deneyimini bozacağından” endişe duyduğunu söyledi. Bu arada Epic, yorum yapmaktan kaçındı.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme (DeepL kullanılarak) ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/apple-app-store-changes-3811662/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...