Apple

CNBC: Hyundai-Kia ‘Apple Araba Anlaşmasını Tamamlamaya Yakın’

Söylenti asmalarındaki son kelimeye inanıyorsanız, Apple Car geliyor. Peki Apple ve bir ortak tarafından tasarlanan bir elektrikli aracın tam olarak ne zaman sokaklarda görünmesini bekleyebiliriz? Bu, çay yapraklarını okumadaki kahinler ve uzmanlar için bir gizem olmaya devam ediyor.

CNBC, Apple’ın Hyundai-Kia grubuyla bir ortaklık planladığını ve sonuçta ortaya çıkan tamamen otonom otomobilin West Point, Georgia’daki bir fabrikada montaj hattından çıkacağını bildiren çevrelerden gelen önceki raporlara ağırlık kattı. Kore web sitesi DongA Ilbo’ya (Bloomberg üzerinden) göre, Apple, bataryalı elektrikli araçlar için E-GMP platformu nedeniyle özellikle ilgi çekici olabilecek otomobil üreticisi ile ortaklığa 3.6 milyar dolar yatırım yapmayı planlıyor.

Ancak Apple’ın yola çıkmak istediği, tüketiciler için bir araba değil. Hyundai-Kia tarafından üretilen Apple Car’ın daha çok teslimat ve otonom taksi hizmetlerinde hedeflendiğine inanılıyor.

CNBC, anlaşmanın ileri bir aşamada olduğundan emin ancak anlaşmanın henüz imzalanmadığını vurguluyor. Aslında Apple, bu proje için otomotiv endüstrisindeki diğer ortaklarla çalışmaya henüz karar verebildi – ancak Hyundai-Kia, aracın ABD’de üretilmesini sağlayacağı için Apple için ilginç.

Bu düzenleme kapsamında Apple, donanım ve yazılımın kontrolünü elinde tutacaktı. Gerçek anlamda bir Apple Car olurdu, Apple yazılımına sahip bir Kia aracı değil.

Ancak anlaşma Hyundai-Kia için de faydalı olmalı; Grup, otonom araçlar geliştirmeye yönelik kendi çabaları için değerli bir ivme sağlamasını bekliyor.

Tartışılan Apple-Hyundai anlaşması, 2021’in en büyük hikayelerinden biri oldu ve raporlar ileri geri gidiyor: Hyundai başlangıçta hikayeyi bozdu, ancak daha sonra önceki yorumlarını geri çekerken, bir kaynak daha sonra Apple ile çalışmak istemediğini iddia etti. neyse.

Bu haftanın başlarında analist Ming-Chi Kuo anlaşmanın geri döndüğünü ve her zamanki gibi Kuo’nun haklı olduğu anlaşıldı.

Düzenli olarak güncellenen Apple Car haber merkezimizle en son söylentileri takip edin.

Macwelt’

{

”,”

‘2.0’

‘script’,”);
‘init’, ”
”, ”);
”,”);
);

}
.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/hyundai-autonomous-car-apple-3801374/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...