Yazılım

Apple’ın% 30 Gelir Kesintisini Ödemek İçin ‘Mutlu’ Yapın

Geçtiğimiz yıl Apple’ın App Store’a sahip olması sayesinde mobil yazılım pazarında çok fazla güce sahip olup olmadığı ve bu platform üzerinden yapılan ödemelerin% 30’unun çok fazla olup olmadığı konusunda hararetli bir tartışma yaşandı.

Çok sayıda şirket Apple’ın iş uygulamalarına karşı açık mektuplarda, mahkeme tanıklıklarında ve komite duruşmalarında konuştu. Ama şimdi karşı tarafa geçildi.

Snap’in (Snapchat’in arkasındaki şirket) CEO’su Evan Spiegel, CNBC’ye, şirketin Apple’ın% 30’luk gelir kesintisini ödemekte hiçbir sorunu olmadığını, bunun Apple’ın yazılım ve donanımının sunduğu avantajların tamamen haklı olduğuna inandığını söyledi.

Spiegel, “iPhone olmadan ve Apple’ın yarattığı muhteşem platform olmadan Snapchat’in var olamayacağını gerçekten düşünüyoruz” dedi.

“Bu anlamda,% 30 ücreti ödeme seçeneğimiz olduğundan emin değilim. [but] elbette, bunu bize hem yazılım hem de donanım geliştirmeleri açısından sağladıkları tüm harika teknolojiler karşılığında yapmaktan mutluluk duyuyoruz. “

CEO ayrıca Snap’in Apple’ın iOS 14.5’te kuralları sıkılaştırdığı bir alan olan kullanıcıları uygulamalar arasında takip etme konusundaki tutumunu desteklediğini söylüyor.

Tüm bu pozitiflik, azalmaya başlayan Apple vs Epic Games davasındaki tartışmanın tonunda belirgin ve Apple için hoş bir değişiklik yaratıyor.

Dava ilerledikçe, Apple’ın en yüksek profilli yöneticileri tekelci davranış suçlamalarına karşı şirketin uygulamalarını savunmak için tek tek ayağa kalktı. Bu tanıklıkların çoğunun ortak bir özelliği, Apple’ın yazılım geliştiricileriyle olan ilişkisine getirdiği değeri, örneğin, Apple’ın yıllık WWDC buluşmasında ne kadar para harcadığını ortaya koyan Phil Schiller ile gerekçelendirme girişimiydi.

Schiller, en azından bir ortağın paranın iyi harcandığını hissettiğini keşfetmekten memnun olacaktır.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price Tercümesi.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/snap-happy-apple-3804872/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...