Apple Tv

Farklı Düşünün: Siri Remote Nasıl Onarılır

Mükemmel Apple TV uzaktan kumandası henüz mevcut değil. Elbette, son nesilde, çürük bir dokunmatik yüzeyin yerini iPod tıklama tekerleğine benzeyen bir şey aldığında daha da iyi oldu. Ama tam olarak yenilikçi değil.

Alışılmışın dışında düşünmek varken neden mevcut sorunları çözmeye razı olasınız?

Samsung kısa süre önce, AAA pil ihtiyacını ortadan kaldıran, arkasında güneş paneli bulunan zarif bir uzaktan kumanda olan yeni Eco Remote’u piyasaya sürdü. Şekil de oldukça kısıtlı – uyumsuz logoları göz ardı edersek, neredeyse Apple’ın yayınlayabileceği bir şeye benziyor.

Elbette pillerden kurtulmak akıllıca, ancak hepsinden öte, Apple’ın buradan ilham alması gereken şey, birkaç ekstra düğme eklemeye cüret ediyor. Apple’ın düğmelere alerjisi olduğunu biliyorum ve bazen bu mantıklı geliyor – hepimizin hiç kullanmadığımız çok fazla düğmesi olan en az bir tozlu plastik uzaktan kumandamız var. Ancak bazen iyi seçilmiş dört ekstra düğme, küçük bir plastik parçasına muazzam değer katabilir.

Bu ekstra düğmelerle Apple, Siri Remote’u Home Remote’a dönüştürebilir. HomeKit’te sahneleri, otomasyonları ve aksesuarları kontrol etmek için ekstra düğmeler kısayol tuşları olsun.

Belki düğmeler başka şeyler yapmak için de programlanabilir? Yakındaki bir HomePod’da çalınan Apple Music’teki o akşam yemeği çalma listesini tetikleyebilirler. Kısayollar’da bir otomasyon başlatabilir veya iPhone’unuza ping atabilirler.

Yine de öncelikle Apple TV için bir uzaktan kumanda olacak, ancak tüm bir Apple evini kontrol etme yeteneğine sahip olacak.

Duvardaki bir düğmenin basit keyfi

Akıllı ev konseptiyle ilgili bir sorun, kontrollerin genellikle telefonunuzdaki uygulamalarda gizlenmesidir. Akıllı bir ışığı açmak, ‘aptal bir evde’ duvardaki bir düğmeye basarak gerçekleştirilen bir görevi çözmek için ekrana çok fazla dokunmayı gerektirir.

Bu düğme her zaman aynı yerdedir ve her zaman anında çalışır. Telefonunuzu aramak yok; bir sinyal beklemek veya bir uygulamanın açılmasını beklemek yok.

Gerçekte, ortalama akıllı ev, daha fazla fiziksel kontrolle çok daha iyi durumda olurdu. Ve Apple, birkaç düğmeli bir Apple TV uzaktan kumandasını serbest bırakarak bunu gerçekleştirebilir.

Neden özellikle Apple TV’nin uzaktan kumandası? HomeKit kısayolları için mükemmeldir. Evden asla ayrılmaz ve genellikle aynı bir veya iki yerde bulunur: kanepe, sehpa, belki televizyonun oturduğu ünite. Yükseltme çabalarımızı bu uzaktan kumandaya odaklayarak, HomeKit kontrollerimizi her zaman elinizin altında olan kullanışlı ve basit bir cihaza aktarabiliriz.

Merhaba Siri, Ben Evdeyim

Markalama açısından – Apple için küçük bir husus değil – aksesuarı Siri Remote olarak adlandırmak her halükarda pek mantıklı değil. Siri, Apple TV’de gerçekte ne sıklıkla kullanılıyor?

Siri, yeni uzaktan kumandamızda kalabilir, ancak bunun yerine akıllı ev öğesini vurgulayacağız. Apple TV zaten arka planda HomeKit’i çalıştıran bir merkezdir, bu nedenle bağlantı çok uzak değildir.

Apple’ın yakında akıllı ev ekosistemine adanmış bir homeOS işletim sistemi başlatacağına dair söylentiler var. Ancak Apple’ın ev ortamına yönelik yeni yazılım ve hizmetlerine ek olarak, ev donanımını daha iyi hale getirme şansı da var.

Apple, Siri Remote’u bir kenara bırakıp onun yerine bir Home Remote yapmanın zamanı geldi.

Farklı Düşün, Macworld yazarlarının daha az ana akım görüşlerini kamuoyunun incelemesine maruz bıraktığı haftalık bir köşedir. Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price’ın çevirisi (DeepL kullanılarak).

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/opinion/different-think-siri-remote-3812266/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...